Najchętniej wybierane typy ogrodzeń w Polsce.

05.06.2021

Ogrodzenia panelowe – kolejny rok triumfu

Nikogo z branży nie dziwi, że ogrodzenia panelowe po raz kolejny deklasują wszystkie inne typy ogrodzeń. Czym wygrywają?

  • Bezpieczeństwo – są solidne i zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia, a o to przecież chodzi w ogradzaniu posesji.
  • Szeroki wybór wizualny – ogrodzenia panelowe to na przykład popularne panele 2D, panele 3D czy panele typu FALA. Są estetyczne i eleganckie, bardzo ładnie komponują się z zielenią ogrodu i dzięki swojej delikatności, nie narzucają stylu.
  • Łatwość dopasowania – ogrodzenia panelowe są bardzo wdzięczne w dopełnieniu aranżacji wokół domów, firm czy placów zabaw, szkół i innych obiektów użyteczności publicznej, pasują do większości stylów architektonicznych.
  • Trwałość na długie lata – ten typ ogrodzeń, jeśli tylko wykonany i zamontowany w solidny sposób, wytrwa bez trudu wiele kolejnych sezonów bez najmniejszego uszczerbku na jakości.
  • Szybki montaż – panele ogrodzeniowe są dość proste i szybkie w montażu. Nie wymagają długich prac, pozwalają inwestorowi zrealizować projekt ogrodzenia w krótkim czasie.
  • Korzystna cena – mając na uwadze wieloletnią trwałość, zdecydowanie należy je uznać za rozwiązanie opłacalne finansowo w odniesieniu do innych typów ogrodzeń.

Ogrodzenia frontowe – wciąż bardzo popularne

Choć ogrodzenia panelowe zdecydowanie zajmują pierwsze miejsce na podium, drugim – najczęściej dokonywanym wyborem są ogrodzenia frontowe. Inwestorzy wybierają je, jak sama nazwa wskazuje zwłaszcza na frontowe części działki. Jednym z takich rozwiązań są ogrodzenia gabionowe. To metalowe „kosze”, wypełnione łupanymi kamieniami. Jakie mają zalety?

  • Solidne zabezpieczenie – podobnie jak ogrodzenia panelowe, uznawane są za rozwiązanie, które gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
  • Poczucie prywatności – kamień jest bardzo dobrą „osłoną”. Z pomocą takiego rozwiązania, w skuteczny sposób można odgrodzić się wizualnie od spacerujących wzdłuż ogrodzenia przechodniów, zwiększając poczucie swobody domowników.
  • Pasują do nowoczesnej architektury – ogrodzenia modułowe i gabionowe doceniane są za swój design. Kamień – tak charakterystyczny w swoim stylu, świetnie komponuje się z nowoczesnym budownictwem i industrialnymi bryłami domów.
  • Wysoka trwałość – kamień to – jak wiadomo – solidny surowiec, który bardzo dobrze radzi sobie z upływem czasu. Zmienia wprawdzie z biegiem lat swój wygląd, nabierając innych kolorów, ale w gruncie rzeczy, uznawane jest to raczej za jego zaletę, niż wadę.

Ogrodzenia drewniane – wciąż mają swoich zwolenników

Ostatnim, pośród prezentowanych dziś przez nas wyborów, są ogrodzenia drewniane. Mimo, że inwestorzy rzadziej stawiają na ten typ ogrodzeń, to wciąż można je zobaczyć wokół wielu polskich domów. Choć nie jest tajemnicą, że zarówno ogrodzenia panelowe, jak i betonowe wygrywają w kwestii wytrzymałości, to klasyczne ogrodzenia drewniane mają swoje zalety. Sprawdziliśmy, z czego wynika ich popularność.

  • Osłonięcie domu i ogrodu – mimo, że w kwestii bezpieczeństwa zdecydowanie należy uznać, że ogrodzenia panelowe zapewniają wyższy poziom, to ogrodzenia drewniane stanowią na pewno lepszą osłonę przed światem. Dla inwestorów, którzy cenią sobie prywatność, ten aspekt może być kluczowy.
  • Klasyka w dobrym stylu – mankamenty wynikające z niższej, niż metal czy beton, trwałości, wielu klientom rekompensuje styl, który można uzyskać dzięki strukturze drewna. Tym, którzy na nie stawiają, kojarzą się sielsko, naturalnie i przytulnie.
  • Korzystna cena – wybierane są tam, gdzie kluczowe znaczenie ma niższa cena. Choć niestety idzie ona w parze z wytrzymałością w skali czasu, to faktycznie, trzeba przyznać, że drewniane ogrodzenie kosztuje relatywnie taniej.