Ogrodzenia frontowe – porządne ogrodzenia w dobrym stylu

25.11.2021

Ogrodzenia frontowe to ta część płotu, którą – jak wskazuje nazwa – widzimy od frontu posesji. Czy różni się od pozostałej części ogrodzenia? Może – choć oczywiście nie musi. Zbadajmy temat bliżej.

Czym są ogrodzenia frontowe?

Inwestorzy mogą wybrać ten sam typ ogrodzenia na całą posesję. Wówczas końcowy efekt prezentuje się doskonale, a dom otacza identyczne ogrodzenie od każdej strony. Bardzo powszechną praktyką jest jednak wybór innego typu ogrodzenia na front, a innego na pozostałe strony działki. Na decyzje wpływ mają głównie względy finansowe. Taki wybór pozwala bowiem zaoszczędzić całkiem sporo, zachowując przy tym w efekcie końcowym świetną estetykę.

Rozwiązaniem, które wybierane bywa wokół domu są często ogrodzenia panelowe. Ale to właśnie ogrodzenia frontowe są „oczkiem w głowie” inwestorów, bowiem stanowią reprezentacyjną część ogrodzenia, której jakość decyduje o poczuciu bezpieczeństwa i trwałości, a wygląd stanowi wizytówkę, która u progu wita wszystkich gości.

Ogrodzenia frontowe – jakie są dostępne rodzaje?

Ogrodzenia frontowe najczęściej występują w formie połączenia gotowych elementów z ogrodzeniami metalowymi z profili zamkniętych lub perforowanej blachy. Można też wybrać montaż ogrodzeń frontowych na metalowych słupach z wykorzystaniem podmurówki systemowej lub na murkach, które powstają z betonu architektonicznego lub gotowych bloczków. Ogrodzenia frontowe to również ogrodzenia łupane czy ogrodzenia gładkie. Te powstają z imitacji kamienia. Dostępne są w wielu zróżnicowanych formach i odcieniach, dzięki czemu bardzo łatwo dopasować je do planu aranżacyjnego.

Bloczki architektoniczne, ogrodzenia łupane i gładkie, z daszkiem czy bez – co wybrać?

Zaglądamy do oferty renomowanego producenta ogrodzeń – Milord Ogrodzenia. Bloczki betonowe, z których powstają ogrodzenia frontowe są tu dostępne w eleganckiej, gładkiej formie i kilku kolorach do wyboru. Wszystkie w naturalnych odcieniach i puste w środku – wymagają zatem wypełnienia zbrojeniem i zaprawą. Wybrać można także ozdobne elementy, które wieńczą ogrodzenie frontowe – betonowe daszki. Dalej można wybierać między stylowymi ogrodzeniami łupanymi oraz gładkimi. Te wykonane są z materiału, do złudzenia imitującego beton, który cechuje nie tylko doskonała trwałość, ale również świetna estetyka. Jeśli chodzi o ogrodzenia metalowe z profili zamkniętych – te są dostępne w bogatej gamie wzorów do wyboru, zarówno w opcjach tradycyjnych, jak i zdobionych oraz produkowanych na specjalne zamówienie.

Zaletą zaprezentowanych rozwiązań jest fakt, że każde z nich wprost perfekcyjnie komponuje się z systemowymi ogrodzeniami panelowymi, a łącznie całość staje się pięknym, eleganckim ogrodzeniem, na które aż miło patrzeć.

Ogrodzenia frontowe – czy technologia nie zawiedzie?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru ogrodzenia jest trwałość i gwarancja solidnego zabezpieczenia przed intruzami. Ogrodzenia frontowe – ogrodzenia łupane, gładkie i inne – to na pewno wybór, na którym można polegać. Niezwykle stabilnie i pewnie osadzone w ziemi, jeśli zakupione u sprawdzonego producenta – nie mają prawa rozczarować funkcjonalnie. Co więcej, z powodzeniem poradzą sobie w długiej perspektywie czasu.

Żadne ogrodzenie frontowe nie obejdzie się bez elementów dodatkowych – bramy oraz furtki, ale o nich opowiemy już następnym razem.