Ogrodzenia modułowe

18.06.2009

Ogrodzenia modułowe od wielu sezonów święcą w Polsce triumfy. Rozmawiamy dziś z ekspertem – przedstawicielem firmy Milord Ogrodzenia z Milanówka o tym, czy faktycznie to topowy produkt, nad którym warto się pochylić. Czy może na rynku są jednak ciekawsze alternatywy. Zapraszamy!

Ogrodzenia modułowe wydają się przeżywać swój rozkwit. Choć wizualnie nie wydają się niczym szczególnie zaawansowanym, widać ich coraz więcej w Polskich miastach, miasteczkach i wsiach. Czy to subiektywne odczucie jest zgodne ze stanem faktycznym?

Owszem, odczucia zdecydowanie są trafne. Od wielu sezonów obserwujemy rosnące zainteresowanie tą grupą produktów. Ogrodzenia modułowe okazują się najczęściej sprzedawanym typem ogrodzeń. Ale nas – jako producenta – zupełnie to nie dziwi.

Czyli są ku temu racjonalne przesłanki?

O, zdecydowanie tak! Ogrodzenia panelowe – bo to zamienne nazewnictwo, podobnie jak ogrodzenia systemowe, no i nasze tytułowe ogrodzenia modułowe – niosą dla inwestora bardzo wiele rzeczywistych korzyści.

  • Dobra cena – nikt nie chce przepłacać, ale większość klientów chce zapłacić cenę adekwatną do jakości. Ogrodzenia modułowe Milord kosztują bez porównania mniej, niż ogrodzenia, budowane od podstaw w miejscu inwestycji.
  • Szybki montaż ogrodzenia – inwestorom zawsze zależy na czasie. A ogrodzenia systemowe wymagają go relatywnie najmniej. Montaż ogrodzenia przebiega niezwykle sprawnie, zwłaszcza jeśli jest realizowany przez fachowców – ale niekoniecznie musi tak być, bo ogrodzenia panelowe można również zamontować samodzielnie.
  • Świetna jakość = trwałość – ogrodzenia modułowe, jeśli produkt jest dobrej jakości, bez trudu radzą sobie przez wiele sezonów. Bez względu na pogodę – deszcze, śniegi, mróz czy słońce - skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne wystarcza, aby je ochronić.
  • Dopracowana estetyka – ogrodzenia modułowe wyglądają bardzo elegancko. Są wizualnie niezobowiązujące, można więc z powodzeniem wykorzystywać je przy domach nowoczesnych, ale świetnie komponują się także z architekturą klasyczną. Są pod tym względem niezwykle uniwersalne.

Wspomniał pan o tym, że ogrodzenia modułowe można zamontować samodzielnie. Czyli ja – bez szczególnych umiejętności technicznych – też mógłbym to zrobić?

Sądzę, że tak. Trudno oszukiwać, że montaż ogrodzenia wykonałoby dziecko. Ale faktycznie, jeśli posiada się podstawowe narzędzia i odrobinę smykałki do prac remontowo-budowlanych, można sobie z tym poradzić. Nie zalecamy tego właściwie tylko w przypadku, kiedy teren jest skomplikowany – ma wiele nierówności czy przeszkód. Od jakości montażu zależy stabilność i trwałość ogrodzenia, więc trzeba to zrobić zdecydowanie z głową. Jeśli nie czujemy się na siłach, lepiej powierzyć to zadanie specjalistom.

Z tego, co wiem, zamawiamy gotowe panele ogrodzeniowe, ale to chyba nie wszystko?

Nie wszystko. Żeby powstało ogrodzenie modułowe, potrzebne są: panele ogrodzeniowe, akcesoria ogrodzeniowe, czyli śruby, nakrętki, obejmy, itp., słupki ogrodzeniowe, które połączą nasze panele oraz podmurówka betonowa. Musimy także dokonać wyboru bramy i furtki.

Mamy już prawie kompletny obraz sytuacji. Proszę jeszcze opowiedzieć nam o tym, jaki wybór w tej grupie produktów mają odbiorcy?

Wybór jest całkiem spory. Podstawowe – najczęściej zamawiane - warianty to panele ogrodzeniowe 2D i panele ogrodzeniowe 3D – świetny wybór jakościowy, doskonała estetyka i wysoka trwałość; klienci chętnie zamawiają również ogrodzenia panelowe FALA; popularnością cieszą się też ogrodzenia metalowe z profili zamkniętych. Także w kategorii bramy i furtki mamy sporo wariantów do wyboru, bramy przesuwne, dwuskrzydłowe czy harmonijkowe i szeroką ofertę automatyki. Myślę, że każdy swobodnie znajdzie produkty, które pozwolą postawić ogrodzenia modułowe na miarę indywidualnych potrzeb.

Dziękujemy za rozmowę.