Ogrodzenia modułowe – rozwijająca się oferta dla tych, którzy cenią najwyższą jakość

23.08.2021

Nie tak dawno temu większość domów otoczona była ogrodzeniami z siatki lub drewna. Był to wybór najpopularniejszy i najkorzystniejszy cenowo. Miłośnicy oryginalności, którym zależało na tym, aby się wyróżnić, stawiali na przykład na ogrodzenia kute. Wykonane ręcznie przez mistrzów fachu, wyglądały wspaniale, były trwałe i solidne, ale niestety, ze względu na ręczną robotę, kosztowały majątek. Branża ogrodzeniowa przechodzi od lat renesans. Rozwija się bardzo dynamicznie, oferując klientom mnóstwo atrakcyjnych opcji do wyboru. Dziś sprawdzimy czym są ogrodzenia modułowe i co warto o nich wiedzieć.

Nowe, lepsze, bardziej trwałe – ogrodzenia modułowe

Inwestorzy, którzy stawiają na jakość, estetykę i trwałość bardzo często wybierają ogrodzenia modułowe. I nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem ten typ ogrodzeń, jak mało który, daje nieskończone możliwości aranżacyjne.

Ogrodzenia modułowe to gotowe prefabrykaty, które po połączeniu w całość tworzą spójne ogrodzenie. Moduły takich ogrodzeń powstają z różnych surowców – od naturalnego kamienia, przez beton, aż po panele ogrodzeniowe z metalu. Łączone z podmurówką i elementami z klinkieru, kamienia łupanego czy gabionów, same w sobie stanową ozdobę posesji.

Trwałość na długie lata

W przypadku ogrodzeń panelowych 2D, 3D czy FALA, trwałość produktu końcowego – ogrodzenia – jest bardzo wysoka. Ogrodzenie panelowe z powodzeniem poradzi sobie zarówno zimą, jak i latem, i nie wymaga większych zabiegów przez wiele lat użytkowania. Ogrodzenia modułowe z elementami kamienia czy betonu to także niezachwiana trwałość przez bardzo długi czas. W odróżnieniu od elementów metalowych, takie ogrodzenie z upływem lat wręcz nabiera uroku i oryginalności. Kamień pod wpływem deszczu i wilgoci w powietrzu zmienia nieco odcień, zachodzi miejscami mchem i prezentuje się wspaniale.

Trudny montaż? Nic z tych rzeczy!

Jedną z największych zalet tego typu ogrodzeń jest łatwość i szybkość ich montażu. Ogrodzenia modułowe – jak wspomnieliśmy wyżej - powstają z przygotowanych w fabryce modułów. W miejscu montażu trzeba je tylko ze sobą połączyć, tworząc całe ogrodzenie. Czas wykonania takiego montażu jest bez porównania krótszy, niż w przypadku budowy ogrodzenia od podstaw. Istotne tylko, aby przed montażem prawidłowo wykonać pomiary i przygotować ziemię do osadzenia ogrodzenia. Jeśli pomiary zostaną wykonane nieprawidłowo i ogrodzenie modułowe zostanie zamówione z uwzględnieniem błędnych danych, podczas montażu elementy nie będą do siebie pasować.

Montaż ogrodzenia modułowego można wykonać samodzielnie, korzystając z dostępnych w internecie tutoriali i opisów. Wbrew pozorom jednak, nie jest to tak banalne, jak może się wydawać. Dlatego jeśli inwestor nie ma doświadczenia, nigdy nie zajmował się takimi pracami i nie dysponuje odpowiednimi narzędziami, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Od poprawnego montażu uzależniony jest bowiem nie tylko finalny efekt wizualny, ale przede wszystkim trwałość i jakość ogrodzenia. Jeśli nie wiesz jak przeprowadzić montaż takiego ogrodzenia skontaktuj się z nami.