Ogrodzenia modułowe – szybki montaż, świetny rezultat

18.06.2015

Ogrodzenia modułowe to wybór większości inwestorów na przestrzeni wielu ostatnich lat. Sprawdzamy, co w nich wyjątkowego i dlaczego tak bardzo zdominowały rynek.

Ogrodzenia modułowe lub ogrodzenia panelowe czy ogrodzenia systemowe – bo występują pod różnymi nazwami - to typ ogrodzeń, które widujemy nie tylko wokół prywatnych posesji, ale również szkół, przedszkoli, placów zabaw czy firm, hal magazynowych i powierzchni produkcyjnych. Te uniwersalne ogrodzenia zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia, ogromną trwałość, a te zalety wspierane są dodatkowo świetnym designem i prostym montażem. Trudno się zatem dziwić, że ogrodzenia modułowe tak skutecznie zawładnęły trendami w kraju.

Jak wyglądają ogrodzenia modułowe?

Ogrodzenia panelowe, choć dostępnych jest wiele ich wariantów, zawsze charakteryzują się tym samym. Produkowane są w określonych wymiarach w zakładzie produkcyjnym i w postaci gotowych do montażu paneli, trafiają pod wskazany adres. Rodzajom paneli przyjrzymy się niżej.

W miejscu montażu osadzane są na podmurówce – jeśli podmurówka betonowa jest wybraną przez inwestora formą montażu – z wykorzystaniem kilku elementów, w ich skład wchodzą: słupki ogrodzeniowe i liczne akcesoria ogrodzeniowe (śruby, złączki, nakrętki, nasadki, etc.).

W ten sposób, niczym konstrukcje z dziecięcych klocków, ogrodzenia modułowe rosną dosłownie w oczach.

Ogrodzenia modułowe – jakie są ich rodzaje?

W zależności od oczekiwań, dotyczących aspektów wizualnych oraz funkcjonalnych, można wybierać w ofercie z kilku rodzajów paneli.

Ogrodzenia panelowe 2D – solidne, wytrzymałe, w wizualnie oszczędnej formie, świetnie dopasowują się do dominującej aranżacji. Powstają z mocnego drutu, są starannie zabezpieczane przed korozją i doskonale radzą sobie z funkcjonalną trwałością.

Ogrodzenia panelowe 3D – konstrukcyjnie zbliżone do powyższych, ale wzmocnione dodatkowymi, poziomymi przetłoczeniami, których ilość jest uzależniona od wybranej wysokości paneli.

Ogrodzenia panelowe fala – dla wielbicieli ciekawej stylistyki – sam panel ogrodzeniowy wygląda konstrukcyjnie podobnie do powyższych, ale jego górna linia ma kształt fali – wklęsłej lub wypukłej, w zależności od wyboru. Mogą być montowane w linii samych paneli wypukłych, samych wklęsłych lub naprzemiennie – tworząc nomenklaturową falę.

Ogrodzenia panelowe z metalowych profili zamkniętych – produkowane z zamkniętych profili lub blachy perforowanej. Bardzo eleganckie i nadające zdecydowany ton aranżacji, zapewniają nie tylko wysoki poziom zabezpieczenia, ale również spore poczucie prywatności – są bowiem znacznie bardziej „kryjące” od poprzedników.

Można również mieszać wybory ze sobą, wybierając na ogrodzenia frontowe inny typ paneli i inne panele ogrodzeniowe na pozostałe 3 boki działki.

Czy ogrodzenia modułowe zawsze montuje się tak łatwo?

W gruncie rzeczy tak – o to w nich właśnie chodzi. Oczywiście na montaż ogrodzenia może wpływać ukształtowanie terenu, a nawet pora roku, w której następuje instalacja, ale wszystkie ogrodzenia modułowe charakteryzują się krótszym – w stosunku do ogrodzeń budowanych od podstaw – czasem realizacji projektu.

W zależności od wybranej metody – podmurówka betonowa lub jej brak – montaż ogrodzenia może wymagać czasu, który potrzebny jest na zastygnięcie, ale mimo wszystko, jest nadal prosty, szybki i nie sprawia większych problemów.