Ogrodzenia modułowe – wady i zalety

05.06.2021

Ogrodzenia modułowe to bardzo popularny typ ogrodzeń. Sprawdzimy dziś, w czym tkwi ich sekret – czym zdobywają serca odbiorców i zweryfikujemy, czy więcej mają wad czy zalet.

Czym są ogrodzenia modułowe?

Ogrodzenia modułowe składają się z modułów – czyli rozdzielnych elementów, które po połączeniu w całość tworzą jednolite ogrodzenie. Mogą być wykonywane z różnych materiałów i w różnych technologiach. Wszystkie łączy fakt, że powstaje z nich ogrodzenie – jako spójna całość.

Elementy ogrodzeń modułowych

Na ogrodzenia modułowe składają się panele ogrodzeniowe, bloczki ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe oraz elementy dodatkowe. Lista potrzebnych prefabrykatów do ogrodzenia modułowego będzie za każdym razem inna i dostosowana do wybranego typu ogrodzenia. Nowoczesna architektura z reguły stawia na prosty i nieskomplikowany design. Chętnie wybieranymi ogrodzeniami modułowymi są więc na przykład ogrodzenia panelowe 2D i 3D czy ogrodzenia modułowe z betonowych bloczków. Wybór zależy od preferencji wizualnych – oba typy ogrodzeń cechuje bowiem wysoka jakość, wytrzymałość oraz zapewniany przez nie poziom bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się liście wad i zalet ogrodzeń modułowych i sprawdźmy, które z nich przeważają.

Ogrodzenia modułowe - wady

Zamówienie modułowego ogrodzenia wiąże się z koniecznością doboru konkretnych elementów, które wchodzą w jego skład. Nie każdy typ ogrodzenia da się wykonać na zasadzie gotowych prefabrykatów, montowanych w miejscu inwestycji. Sprowadza się to w zasadzie do jednego mankamentu – ograniczenie wyboru. Jeśli decydujesz się na ogrodzenia modułowe, musisz wybierać pośród elementów, które da się wykonać w takim systemie. Równocześnie jednak warto pamiętać, że wybór w tym przypadku wcale nie jest mały.

Ogrodzenia modułowe – zalety

Lista zalet, płynąca z wyboru ogrodzenia modułowego jest zdecydowanie dłuższa, niż mankamentów.

Ogrodzenia modułowe prezentują się niezwykle elegancko. Pasują do nowoczesnej architektury i bardzo łatwo dopasować je do stylu zróżnicowanych elewacji czy ogrodów – słowem, są bardzo przyjazne w aranżacji. Kolejną zaletą wybranych ogrodzeń modułowych np. panelowych, jest relatywnie niska cena. Dzięki temu, że takie ogrodzenia modułowe powstają z prefabrykatów, ich łączny koszt jest niższy, niż tworzenie konstrukcji od zera w miejscu montażu. To nie koniec atutów. Kolejnym, o którym warto wspomnieć, jest możliwość elastycznego dopasowania do potrzeb w przypadku konieczności jakiś zmian. Jeszcze jednym walorem ogrodzeń modułowych panelowych jest łatwość ich montażu. Po pierwsze prace można wykonać bardzo sprawnie i szybko – nie jest to inwestycja, na realizację której potrzebna jest duża ilość czasu, po wtóre, łatwość montażu sprawia, że choć można oczywiście zamówić elementy ogrodzeń modułowych wraz z usługą montażu, to można również spróbować wykonać prace samodzielnie.

Ogrodzenia modułowe z całą pewnością pozostaną topowym wyborem osób, które od ogrodzenia oczekują harmonii estetyki, dobrej ceny, przyjaznego użytkowania i niezawodnej jakości.