Automatyka do bram - inteligentne napędy do bram, przyszłość czy już standard

04.03.2025

Automatyka do bram rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie. Inwestorzy oczekują coraz więcej, wybierając rozwiązania zintegrowane z systemami smart home. Nikogo to nie dziwi, skoro technologia na to pozwala, chcemy żyć lepiej i wygodniej. Sprawdzamy dziś, jakie innowacyjne rozwiązania może nam zapewnić automatyka do bram.

Rozmawiamy z przedstawicielem branży ogrodzeniowej, firmą Milord. To specjalista ceniony za jakość i doświadczenie od wielu lat. Siedziba firmy to Milanówek, województwo Mazowieckie. Zamówienia Milord realizuje jednak w promieniu wielu kilometrów, począwszy od swojej okolicy: Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Pruszków, Żyrardów, Piaseczno czy Piastów.

Czy systemy IoT to coś, co jest stosowane w napędach? Jakie innowacje może nam zapewnić automatyka do bram XXI wieku?

Takich udogodnień jest wiele i właściwie w każdym sezonie pojawiają się kolejne. Producenci napędów trzymają bowiem rękę na pulsie i śledzą możliwości oraz potrzeby odbiorców. Ci natomiast, wzorem państw zachodnich, chcą podążać w kierunku nowoczesności i coraz ciekawszych funkcjonalności, które sprawdzają się w codziennym życiu. O możliwościach można mówić długo, jest ich naprawdę wiele, ale wymienię może te, po które nasi klienci sięgają najczęściej.

Automatyka do bram — kontrola na odległość, czyli zdalne otwieranie. Możemy zdalnie otwierać lub zamykać bramy z dowolnego miejsca. To bardzo przydatna opcja, jeśli na przykład w czasie naszej nieobecności przyjeżdża kurier z przesyłką, a w dobie internetowych zakupów takie sytuacje stają się coraz bardziej powszechne. Wystarczy aplikacja w telefonie i jednym kliknięciem możemy wygodnie otwierać i zamykać bramy, kiedy to tylko potrzebne.

Automatyka do bram — harmonogramy. Możemy ustawić konkretne godziny otwarcia i zamknięcia bramy. To rozwiązanie niekoniecznie sprawdza się w domach, ale może być bardzo przydatne dla firm czy instytucji.

Automatyka do bram — integracja. Automatyka do bram może być połączona z kamerami systemu monitoringu, inteligentnym oświetleniem lub domofonem. Takie rozwiązania ułatwiają nam codzienne korzystanie, zwiększają bezpieczeństwo i usprawniają życie.

Automatyka do bram — geofencing. Geofencing to sprytny system, wykorzystywany w różnych branżach i działaniach. Polega na stworzeniu czegoś w rodzaju wirtualnego ogrodzenia, które ma swoje geograficzne granice. Automatyka do bram pozwala konfigurować i programować zautomatyzowane akcje, na przykład otwieranie bramy, po odnotowaniu znacznika w tym przypadku na przykład samochodu domownika w zdefiniowanym przez nas polu geofencingu.

Automatyka do bram — włączanie oświetlenia. Kolejne bardzo wygodne rozwiązanie to integracja oświetlenia z ruchem bramy. Integracja systemów sprawia, że po rozpoczęciu biegu bramy, kiedy zaczyna się otwierać, w pobliżu włączają się światła. My nie musimy nic robić, a przestrzeń staje się dobrze doświetlona, a więc bardziej przyjazna i bezpieczniejsza.

Automatyka do bram — tablice rejestracyjne. Można również wykorzystać ciekawy system rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Numery rejestracyjne wpisujemy w system oczywiście sami, konfigurując ustawienia. W takiej sytuacji brama może się samoczynnie otwierać i zamykać po odnotowaniu zapisanych w systemie tablic rejestracyjnych domowników.

Wszystkie te udogodnienia brzmią bardzo ciekawie i faktycznie, lata temu można było o takich rozwiązaniach tylko pomarzyć. Czy sądzi pan, że inteligentne bramy, czyli automatyka do bram w takich nowatorskich formach to już standard, czy może jednak opcje tylko dla bardziej zamożnych odbiorców?

Technologia gna do przodu jak szalona. A automatyka do bram wchodzi w erę pełnej automatyzacji. Integracja z aplikacjami mobilnymi i systemami zarządzania staje się właściwie już standardem. Właściwie sama automatyka do bram jeszcze nie tak dawno była kupowana tylko przez niektórych klientów. Większości wystarczyło manualne zarządzanie bramą.

Dziś klienci nawet nie zakładają, że będą musieli wysiadać z samochodu, aby otworzyć sobie bramę i powtarzać czynność po wjechaniu na posesję. Podobnie będzie ze wszystkimi innowacjami technologicznymi, które mogą ułatwiać nam życie. Choć być może dziś nie decyduje się na nie każdy, to z całą pewnością automatyka do bram przyszłości będzie w takie rozwiązania wyposażona w standardzie.

Dziękujemy za rozmowę i ciekawe informacje. Drodzy klienci, jeśli jesteście Państwo zainteresowani takimi rozwiązaniami, planujecie zakup bram lub furtek i chcecie wyposażyć je w dogodne systemy, automatyka do bram poleca się uwadze. Skontaktujcie się ze specjalistami Milord. Tu na pewno możecie liczyć na fachowe wsparcie i pomoc w doborze trafnych rozwiązań.