Ogrodzenia frontowe, podkreśl styl swojego domu

12.04.2023

Ogrodzenia frontowe – co kryje się pod tą nazwą, jaka jest różnica między „zwykłym” ogrodzeniem a ogrodzeniem frontowym? Dlaczego warto poznać ogrodzenia frontowe bliżej i wykorzystać możliwości, jakie stwarzają? O tym wszystkim w artykule.

Ogrodzenia frontowe można traktować jako reprezentacyjną część ogrodzenia. Dlaczego? Otóż ogrodzenia frontowe to nazwa, która nie określa konkretnego typu ogrodzenia, lecz jego usytuowanie. Ogrodzenia frontowe znajdują się bowiem na froncie, to czołowa część całego ogrodzenia, pierwsza, która ukazuje się oczom gości i osób, które nas odwiedzają.

Jakie są ogrodzenia frontowe

Właściwie jako ogrodzenia frontowe można zamontować dowolny typ ogrodzeń. Mogą to być panele ogrodzeniowe 2D, ogrodzenia panelowe 3D czy ogrodzenia modułowe z profili zamkniętych. Można sięgnąć po ogrodzenia z bloczków architektonicznych czy ogrodzenia łupane. Wybór jest bardzo duży. W gruncie rzeczy również ogrodzenia frontowe nie muszą różnić się od pozostałych trzech ścian ogrodzenia.

Często jednak jest inaczej, sprawdźmy dlaczego.

Ogrodzenia frontowe – wyróżnij to, co najważniejsze

Od frontu domu z reguły biegnie chodnik, przechodzą ludzie, mijają nas sąsiedzi, wielu inwestorów szuka więc sposobu na to, aby bardziej skutecznie osłonić tę część posesji przed światem. I właśnie tu wkraczają ogrodzenia frontowe.

W najwyższe kryteria wymogów wpisują się  na pewno ogrodzenia z bloczków architektonicznych oraz ogrodzenia łupane. W eleganckich, naturalnych kolorach kamienia, stanowią wspaniałe dopełnienie aranżacji ogrodu i bryły nowoczesnego domu. Z kamiennymi elementami doskonale komponują się panele ogrodzeniowe z profili, które dzięki gęsto rozłożonym przęsłom paneli cechuje zapewnienie wysokiego poziomu prywatności. Takie ogrodzenia frontowe nie tylko wyróżniają wizualnie posesję, ale również nie zawiodą jakościowo.

Ogrodzenia frontowe - koszty

Koszt ogrodzenia frontowego bywa wyższy, niż na przykład ogrodzenia modułowe, na które składają się panele ogrodzeniowe 2D czy 3D.  Zwłaszcza że należy w zakupach uwzględnić także wejście na teren działki, a do tego niezbędna jest brama i furtka. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pozostałe 3 części ogrodzenia były nieco tańsze.

Wybierając ogrodzenia frontowe, trzeba koniecznie pamiętać, że to zakup na wiele lat. Prym w decyzji powinna więc wieść jakość, a nie najniższa cena. Może się bowiem okazać, że najtańsze, marketowe ogrodzenia frontowe nie są wystarczająco starannie zabezpieczone przed korozją, mechanizmy w bramie i furtce nie działają, jak należy, a całość po 1-2 sezonach zacznie się psuć, zmuszając albo do kosztownej naprawy, albo w jeszcze gorszym przypadku, do wymiany ogrodzenia na nowe.

Wybierając usługodawcę, zwróć więc uwagę, aby producent ogrodzenia specjalizował się właśnie w tej branży, miał doświadczenie, a oferowane przez niego ogrodzenia frontowe cechowała przede wszystkim niezawodna jakość.