Ogrodzenia panelowe czy ogrodzenia metalowe z profili zamkniętych?

10.04.2022

Wiosna to czas intensywnych prac konserwacyjnych, które przygotowują prywatne posesje do kolejnego sezonu. To również czas wznawiania rozpoczętych przed zimą inwestycji budowlanych. Co to oznacza? Wysoki sezon w branży ogrodzeniowej. Dziś przyjrzymy się dwóm popularnym typom ogrodzeń i sprawdzimy, czym każdy z nich się wyróżnia.

Ogrodzenia metalowe z profili zamkniętych

Są eleganckie, wytrzymałe, stanowią skuteczną barierę przed wtargnięciem na teren posesji – wydają się być jak najbardziej słusznym wyborem inwestycyjnym.

Walory wizualne. Ten typ ogrodzeń prezentuje się bardzo nowocześnie, świetnie wygląda przy innowacyjnych – prostych bryłach domów. Konstrukcja zapewnia użytkownikom dużą dozę poczucia prywatności. Ponadto, dostępne są w tak wielu wariantach wizualnych, że wprost nie sposób nie znaleźć czegoś dla siebie.

Poziom bezpieczeństwa. Ogrodzenia metalowe to bez wątpienia typ ogrodzeń, który stanowi skuteczną formę zabezpieczenia. Chronią nie tylko przed nieproszonymi gośćmi, ale również wzrokiem sąsiadów. Dość gęsta konstrukcja bardzo skutecznie osłania ogród i dom.

Trwałość. Powstają z profili zamkniętych lub perforowanej blachy. Jeśli tylko producent ogrodzeń wykonana je z należytą starannością i odpowiednio zabezpieczy, przetrwają bez uszczerbków długie lata użytkowania.

Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe także dobrze się prezentują, świetnie spisują w użytkowaniu i stanowią doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem.

Walory wizualne. Estetyczne, bardzo uniwersalne wizualnie, pozwalają łatwo dopasować ogrodzenie do stylu domu, pasują do budownictwa klasycznego, ale świetnie wyglądają również w towarzystwie nowoczesnej architektury. Ze względu na konstrukcję paneli ogrodzeniowych, znacznie mniej, niż te pierwsze, osłaniają posesję – jest z tego jednak wyjście – o poczucie prywatności można zadbać stosując nasadzenia i wybierając lekką roślinność pnącą lub sadząc gęste krzewy przy ogrodzeniu. Dostępne są w trzech podstawowych wariantach – ogrodzenia panelowe 2D, ogrodzenia panelowe 3D i ogrodzenia panelowe FALA. Każdy z nich prezentuje się nieco odmiennie, jest więc w czym wybierać.

Poziom bezpieczeństwa. Jeśli wykonane przez renomowanego producenta i zamontowane zgodnie ze sztuką, ogrodzenia panelowe cechuje wysoka jakość, która gwarantuje bardzo dobry poziom zabezpieczenia posesji.

Trwałość. Tu również konieczne jest zadbanie o wysoką jakość na etapie zakupowym – kluczowe dla trwałości paneli ogrodzeniowych jest bowiem zabezpieczenie każdego z nich. Powłoka antykorozyjna powoduje, że ogrodzenia panelowe nie ulegają korozji i nawet po wielu sezonach zmiennych temperatur, deszczu, wilgoci czy mrozów, nadal są w doskonałym stanie.

Montaż. To jedna z największych zalet – ogrodzenia panelowe powstają z gotowych prefabrykatów –panele dostarczane są na miejsce montażu i w zależności od wybranej metody osadzenia, wymagają różnych zabiegów, ale każdy ze sposobów montowania takich ogrodzeń jest relatywnie prosty i nie wymaga zbyt wiele czasu.

Cena. Choć dobrego ogrodzenia nie da się kupić za bezcen, to na pewno nie warto przepłacać. Ogrodzenia panelowe to rozwiązanie w bardzo dobrej cenie. Jeśli weźmie się pod uwagę ich trwałość (na wiele lat), walory wizualne i jakość, można śmiało uznać je za dobry wybór – świetny stosunek jakości do ceny.

Dobór ogrodzenia, które wpisze się we wszystkie potrzeby wymaga indywidualnej analizy. Jeśli masz wątpliwości, jakie ogrodzenie wybrać do swojego domu, zapytaj specjalistów, którzy na pewno doradzą ci, czy w twoim przypadku lepiej sprawdzą się ogrodzenia panelowe, ogrodzenia metalowe z profili zamkniętych czy może jeszcze inne rozwiązanie.