Ogrodzenie panelowe, wysokiej jakości zabezpieczenie posesji

14.04.2023

Ogrodzenie panelowe to jedno z wielu dostępnych na rynku rozwiązań. Jest ich na tyle dużo, że możliwości mogą przyprawiać o zawrót głowy. Rozwiejemy wątpliwości, opowiemy o rodzajach oraz dostępnych opcjach i wyjaśnimy, z jakich powodów warto je wybrać. Czyli dziś bierzemy na tapetę ogrodzenia panelowe i powiemy wszystko, co chcielibyście o nich wiedzieć.

Ogrodzenie panelowe to typ ogrodzenia, na które składają się – jak wskazuje nazwa – panele ogrodzeniowe, które, połączone w odpowiedni sposób, tworzą piękne i jakościowe ogrodzenie panelowe. W ofertach producentów znajdziecie je również pod zamiennie stosowanymi nazwami: ogrodzenia modułowe lub ogrodzenia systemowe.

Z czego powstaje ogrodzenie panelowe?

Na ogrodzenie panelowe składają się przede wszystkim panele ogrodzeniowe. To jednak nie wszystko. Poza nimi potrzebne są słupki ogrodzeniowe, które stanowią łącznik między panelami i nadają ogrodzeniu stabilności, podmurówka betonowa – o ile wybrano taki rodzaj montażu, brama, furtka i akcesoria ogrodzeniowe do wykonania prac montażowych.

Elementów jest stosunkowo niewiele, a technologia przemyślana została w taki sposób, aby montaż ogrodzenia był możliwy na miejscu i przy jak najmniejszym koszcie budowlanym.

Ogrodzenie panelowe – szybki montaż

Sprawny montaż ogrodzenia to istotna cecha, dzięki której ogrodzenie panelowe wiele zyskuje w oczach inwestorów. Zaraz po wyborze, które dokładnie ogrodzenie panelowe ma otaczać inwestycję, należy dokonać pomiarów oraz wykonać niwelację terenu. Oznacza to jego wyrównanie (na tyle, na ile to możliwe) i pozbawienie przeszkód – kamieni, patyków i innych. Montaż ogrodzenia można wykonać z podmurówką lub bez niej. Warto jednak ją rozważyć, podmurówka betonowa dodaje bowiem ogrodzeniu stabilności i wytrzymałości. Jest również zalecana w przypadku trudnego terenu, na którym niwelacja nie jest w stanie wiele pomóc. Sam proces montażu może być przeprowadzany nawet przez osoby, które nie zajmują się tym profesjonalnie. Jest dość prosty i intuicyjny. Ogrodzenie panelowe z powodzeniem zamontuje nawet ktoś, kto posiada podstawowe narzędzia i smykałkę do tego typu prac.

Ogrodzenie panelowe – rodzaje paneli

Ogrodzenie panelowe to nie nazwa własna, lecz typ ogrodzenia, na które składają się panele ogrodzeniowe. Panele ogrodzeniowe są natomiast dostępne w rozmaitych wariantach. Przedstawimy kilka najbardziej popularnych.

 

  • Ogrodzenie panelowe 2D powstaje ze zgrzewanego drutu o odpowiednio dobranej średnicy, który jest zgrzewany w formę „kratowanego” panelu. Każdy element panelu jest starannie zabezpieczany przed korozją i malowany na wybrany kolor z palety RAL. To ogrodzenie panelowe uznawane jest za bardzo wytrzymałe i estetyczne, świetnie komponuje się z bryłami domów w różnych stylach i ogrodami.

 

  • Ogrodzenie panelowe 3D to kolejny typ ogrodzenia modułowego. Powstaje w podobnej technologii, jak panele ogrodzeniowe 2D, posiada jednak dodatkowe przetłoczenie poziome, które zwiększa wytrzymałość konstrukcji. Wybierane, podobnie jak powyższe, nie tylko na posesje prywatne, ale również do firm, przedsiębiorstw produkcyjnych czy instytucji publicznych.

 

  • Ogrodzenie panelowe typu fala jest technologicznie zbliżone do powyższych, inaczej jednak wykończone w górnej linii. Ogrodzenie panelowe fala na górnej krawędzi nie jest proste, lecz zaokrąglone i tu dostępne są dwa warianty – wklęsłe lub wypukłe. Możliwy jest swobodny montaż w dowolnej konfiguracji. Ogrodzenie panelowe może być wykonane z samych paneli wklęsłych, samych wypukłych lub obu, co tworzy wizualnie efekt fali.

 

  • Ogrodzenie panelowe z metalowych profili z wymienionych jest najdroższe, ale przez wielu klientów uważane za najbardziej eleganckie. Charakteryzuje je już inna technologia i inny wygląd. Ogrodzenie panelowe z profili zamkniętych wybierane jest często jako ogrodzenie frontowe.

 

Każdy z wymienionych rodzajów paneli tworzy ogrodzenie panelowe, które wpisuje się w najwyższe kryteria wymagań jakościowych i estetycznych. Ogrodzenia panelowe nie bez powodu są modne i tak często wybierane. Stoi za tym mnóstwo racjonalnych powodów.