Ogrodzenia panelowe – uniwersalne ogrodzenia na każde potrzeby

07.02.2024

Ogrodzenia panelowe zyskują na popularności dzięki połączeniu wielu walorów równocześnie. Spełniają najbardziej wygórowane wymagania, sprawdzają się w użytku prywatnym, spełniają oczekiwania biznesowe, doskonale wpisują się również w potrzeby obiektów użyteczności publicznej. Sprawdźmy, za co są tak bardzo lubiane.

Ogrodzenia panelowe widujemy coraz częściej. Spotykamy je wokół prywatnych domów, osiedli mieszkaniowych, urzędów, szkół, powierzchni magazynowych, handlowych, biurowych czy przemysłowych. Słowem, ogrodzenia panelowe są produktem uniwersalnym.

Ogrodzenia panelowe – czym deklasują swoją konkurencję?

Podstawową cechą, która wyróżnia i definiuje ogrodzenia panelowe, jest ich unikalna konstrukcja.

Ogrodzenia panelowe tworzą rozdzielne panele ogrodzeniowe, czyli osobne moduły. Każdy panel jest prefabrykatem, który w miejsce, gdzie odbywa się montaż ogrodzenia, dostarczany jest w postaci gotowej do połączenia. Oznacza to brak konieczności zaawansowanych prac konstrukcyjnych i budowlanych, a więc brak bałaganu i ciężkiego sprzętu, brak potrzeby angażowania wieloosobowych ekip budowlanych, a więc niższe koszty, no i krótszy – w porównaniu z ogrodzeniami budowanymi od podstaw – czas realizacji inwestycji.

Poszczególne elementy, które tworzą ogrodzenia panelowe, łączy się w gotową do użytku konstrukcję. Prace nie są skomplikowane, a łatwość wykonania prac jest na tyle wysoka, że wielu inwestorów decyduje się wręcz na samodzielny montaż ogrodzeń.

Ogrodzenia panelowe – estetyczna perfekcja

Kolejnym atutem, za który ogrodzenia panelowe zyskują miano tak przyjaznych, jest ich estetyka. Wizualnie wpisują się w najwyższe wymogi, a dostępne warianty pozostawiają kupującym dużą swobodę, umożliwiając dostosowanie zakupów do indywidualnych preferencji oraz do obranego wcześniej stylu architektury domu czy ogrodu.

Ogrodzenia panelowe 2D – lekkie, w delikatnej stylistyce, powstają ze zgrzewanego w formę panelu drutu z mocnej stali. Można je malować na wszystkie kolory z palety RAL. Takie ogrodzenia panelowe doskonale komponują się z klasyczną architekturą, ale równie zgrabnie dopasowują się do architektury nowoczesnej.

Ogrodzenia panelowe 3D – zbliżone wizualnie do paneli 2D, powstają również ze zgrzanego w panel drutu o odpowiednio dobranej średnicy, wzmocnione dodatkowym przetłoczeniem w poziomie, dzięki któremu są nieco bardziej stabilne i mocniejsze od poprzedników. Te ogrodzenia panelowe również mogą występować w dowolnym kolorze z palety RAL i świetnie komponują się ze zróżnicowanymi stylami architektury. Pasują zarówno do minimalistycznych, jak i gęsto porośniętych aranżacji ogrodowych.

Ogrodzenia panelowe fala – to kolejne panele ogrodzeniowe, które bardzo zgrabnie wtapiają się w dominujący styl architektoniczny, powstają, jak dwa poprzednie warianty, ze zgrzewanego drutu. Od poprzedników odróżnia je forma wykończenia górnej linii. Panele ogrodzeniowe dostępne są w opcji wklęsłej oraz wypukłej. Ogrodzenia panelowe fala mogą zatem mieć postać wznoszącej się i opadającej fali, mogą również powstawać tylko z jednego wariantu (wklęsłego lub wypukłego). Konstrukcyjnie te ogrodzenia panelowe są zbliżone do powyższych, tworzy je solidny i wytrzymały, stalowy drut zgrzewany w panele.

Ogrodzenia panelowe z metalowych profili zamkniętych – tu zarówno konstrukcja, jak i efekt wizualny są zupełnie inne od paneli „kratowych”. Panele ogrodzeniowe w tym wariancie mogą być wykonane z profili zamkniętych lub blachy perforowanej. Te ogrodzenia panelowe zapewniają na pewno większe poczucie prywatności, skutecznie osłaniając posesję od oczu przechodniów. Idealnie podkreślają charakter stylowej architektury, wpisując się w wymogi nowoczesnych trendów aranżacyjnych.

W każdym z wymienionych wariantów dostępna jest dostosowana parametrami do ogrodzenia brama panelowa oraz furtka, które pozwalają tworzyć piękne, spójne i eleganckie ogrodzenia panelowe w światowym stylu.

Ogrodzenia panelowe – mnożymy zalety

Aspekt wizualny i łatwość montażu nie wyczerpują jeszcze listy zalet dzisiejszego bohatera. Ogrodzenia panelowe w każdym wariancie cechuje jakość i bardzo wysoka trwałość. Doskonale radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi i nie wymagają napraw przez bardzo długi czas. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, no i w zestawieniu z ogrodzeniami budowanymi od podstaw, pozwalają sporo zaoszczędzić w budowlanym budżecie.

Mając na uwadze ilość niekwestionowanych zalet, nic dziwnego, że ogrodzenia panelowe cieszą się tak ogromną popularnością i stały się najczęstszym wyborem Polaków.