Ogrodzenia modułowe – sprawdź trendy projektowe w 2024 roku

08.02.2024

Ogrodzenia modułowe zapewniają daleko idącą swobodę wizualną, prosty i szybki montaż ogrodzeń, wysoką jakość i doskonałą funkcjonalność. Zastanawiasz się nad zakupem? Nie jesteś pewien, czy ogrodzenia modułowe to dobry wybór dla ciebie? Sprawdź, jakie specyficzne cechy mają ogrodzenia modułowe, dowiedz się, dlaczego z pewnością znajdziesz w ofertach producentów swój model i poznaj trendy projektowe w 2024 roku.

Ogrodzenia modułowe to lubiany typ ogrodzeń, które wiele ułatwiają tym, którzy się na nie zdecydują. Sprawdźmy, co je wyróżnia.

Ogrodzenia modułowe – długa lista zalet

Ogrodzenia modułowe to sprawny montaż ogrodzenia, dostarczane elementy (panele ogrodzeniowe w jednym z wielu wariantów do wyboru, akcesoria ogrodzeniowe do montażu, bramy i furtki, podmurówka betonowa i słupki ogrodzeniowe) wystarczy bowiem połączyć w zgrabne ogrodzenie bez konieczności prowadzenia ciężkich prac budowlanych, montaż wykonuje się więc dosłownie od ręki.

Ogrodzenia modułowe  gwarantują wysoką jakość przez wiele lat użytkowania. Nie wymagają napraw, przez bardzo długi czas nie wymagają nawet serwisu, potrzebny im jedynie okresowy przegląd, aby się upewnić, że powłoka antykorozyjna nie uległa w żadnym miejscu mechanicznym uszkodzeniom.

Ogrodzenia modułowe zapewniają bardzo dużą swobodę aranżacyjną. Ogrodzenia modułowe są dostępne w wielu różnych opcjach do wyboru, każdy zatem bez trudu znajdzie w ofercie wariant, który wpisze się w indywidualne potrzeby. Panele ogrodzeniowe fala, panele ogrodzeniowe 2D, panele ogrodzeniowe 3D, albo też panele ogrodzeniowe z metalowych profili zamkniętych, dostępne we wszystkich kolorach palety kolorów RAL do wyboru. Możliwości są więc spore i z dużą łatwością można dostosować zakup do stylu domu, ogrodu oraz własnego gustu.

Ogrodzenia modułowe pozwalają również z powodzeniem obciąć nieco wydatki, a to w budowlanym budżecie bywa niezwykle istotne, są bowiem o wiele tańsze od ogrodzeń budowanych od podstaw. Warto tu podkreślić, że wybór ogrodzeń systemowych absolutnie nie oznacza obniżenia standardu, to produkt wysokiej jakości, który wpisuje się w najbardziej wymagające kryteria.

Ogrodzenia modułowe – co będzie modne w najbliższym sezonie?

Klienci najczęściej poszukują ogrodzeń, które nie będą stanowiły dominującego elementu aranżacji. Wszak główną rolę grać powinien dom i dopracowany ogród, a dopełniające całość ogrodzenia modułowe występować powinny w roli drugoplanowego bohatera.

Choć o gustach ponoć się nie dyskutuje, każdy producent ogrodzeń jest w stanie podsumować zakończony sezon, typując sprzedażowe hity i na podstawie zainteresowania poszczególnymi produktami ocenić, co będzie modne w kolejnych miesiącach.

Bardzo długi czas prym w popularności wiodły ogrodzenia modułowe 2D i 3D. Niezwykle przyjazne w aranżacji, utrzymane w lekkiej i nieprzytłaczającej stylistyce, która gładko wpisuje się w zastany porządek wizualny, bez narzucania własnej estetyki.

Końcówka sezonu 2023 wykazała jednak, że coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się ogrodzenia modułowe z metalowych profili zamkniętych. Nieco bardziej zabudowane, trafiały w oczekiwania klientów, którzy szukali większego poczucia prywatności. W istocie te panele ogrodzeniowe bez wątpienia znacznie skuteczniej osłaniają posesję przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Panele ogrodzeniowe z metalowych profili uważane są również za nieco bardziej efektywne w kwestii bezpieczeństwa. Trzeba jednak pamiętać, że równocześnie ze wszystkich wymienionych wyżej modeli, takie ogrodzenia modułowe kosztują najwięcej.

Jeśli trendy się utrzymają, wszystko wskazuje na to, że to właśnie metalowe profile zamknięte zawojują branżę ogrodzeniową i właśnie na te ogrodzenia modułowe w nadchodzącym sezonie postawią klienci.

Czy tak faktycznie będzie? Dowiemy się już niedługo!