Ogrodzenia modułowe, wyróżnij swoją posesję

27.06.2023

Ogrodzenia modułowe wyrastają niczym „grzyby po deszczu” wokół polskich posesji prywatnych, budynków użyteczności publicznej – szkół, przedszkoli, firm i zakładów produkcyjnych. Jeśli szukasz pięknego ogrodzenia na lata, ogrodzenia modułowe na pewno spełnią twoje oczekiwania. Wybierz swoje ogrodzenia modułowe – poznaj je bliżej.

Ogrodzenia modułowe – poznaj definicję

Ogrodzenia modułowe znajdziesz w ofertach sklepów, na stronach producentów ogrodzeń czy w sklepach wielkopowierzchniowych pod kilkoma, występującymi wymiennie nazwami: ogrodzenia modułowe, ogrodzenia systemowe, ogrodzenia panelowe. Mimo że występują między nimi różnice, ogrodzenia modułowe łączy jedna cecha. Otóż ogrodzenia modułowe powstają – jak podpowiada nomenklatura – w postaci modułów. Moduły to nic innego, jak panele ogrodzeniowe. Producent ogrodzenia produkuje je w różnych wymiarach i wariantach funkcjonalnych oraz wizualnych. Zawsze docierają w miejsce, w którym odbywa się montaż ogrodzenia już jako gotowe do łączenia elementy, które nie wymagają żadnych prac budowlanych. W ten sposób, skracając czas montażu, wygrywają z innymi typami ogrodzeń.

Ogrodzenia modułowe – jak wygląda montaż ogrodzenia?

Aby wykonać montaż ogrodzenia, potrzebnych jest w gruncie rzeczy niewiele elementów: panele ogrodzeniowe w wybranej opcji (o tym niżej), akcesoria ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe, brama, furtka, szlaban – jeśli ogrodzenia modułowe otaczają firmy czy parkingi oraz podmurówka betonowa, jeśli oczywiście na niej ma się odbyć montaż ogrodzenia.

Jak wspomnieliśmy wyżej, ogrodzenia modułowe tworzy się z gotowych modułów na miejscu. Oznacza to brak ciężkich i skomplikowanych prac budowlanych, a więc oszczędność miejsca, brak konieczności wieloosobowej ekipy i oszczędność w wydatkach na montaż ogrodzenia. Moduły łączy się ze sobą, w ten sposób ogrodzenia modułowe powstają dosłownie „w oczach”.

Ogrodzenia modułowe – rodzaje ogrodzeń

Ogrodzenia modułowe na polskim rynku występują w kilku wariantach wizualnych oraz funkcjonalnych. Sprawdź, w czym możesz wybierać.

Ogrodzenia modułowe 2D. Panele ogrodzeniowe powstają z wysokiej jakości stopów stali. Tworzą je pionowe „linie”, łączone w odpowiednich odstępach drutem poziomym, tworząc wizualnie formę „kratki”. Panele ogrodzeniowe są cynkowane ogniowo lub galwanicznie i na koniec malowane farbą na wybrany przez klienta kolor.

Ogrodzenia modułowe 3D. Panele ogrodzeniowe 3D również tworzy się ze stalowego drutu, który zgrzewany jest w panel. Powstają tą samą metodą. Od paneli 2D odróżniają je dodatkowe przetłoczenia w poziomie, które zwiększają wytrzymałość i solidność panelu. Liczba przetłoczeń jest uzależniona od gabarytów ogrodzenia (wielkości paneli).

Ogrodzenia modułowe fala. Ogrodzenia modułowe fala powstają tak samo, jak powyższe, odróżnia je górna krawędź ogrodzenia, przy czym różnica jest raczej wizualna, niż funkcjonalna. Panele ogrodzeniowe typu fala tworzą ogrodzenia modułowe, których górna krawędź przypomina wznoszącą się i opadającą falę. Dzieje się tak za sprawą konstrukcji – panele ogrodzeniowe montowane są naprzemiennie – wypukłe i wklęsłe, choć oczywiście można je montować z wykorzystaniem samych paneli wklęsłych lub samych wypukłych.

Ogrodzenia modułowe z metalowych profili. Takie ogrodzenia modułowe uznawane są za elegancki wariant, który dodaje posesji stylu i doskonale sprawdza się w przypadku architektury nowoczesnej czy minimalistycznej. Ogrodzenia modułowe z profili zamkniętych powstają w różnych opcjach wizualnych, są z reguły bardziej zabudowane i lepiej osłaniają wewnętrzny teren posesji.

Bez względu na to, jakie ogrodzenia modułowe wybierzesz, z pewnością docenisz ich estetykę, trwałość i wygodę funkcjonalną, którą zapewniają.