Ogrodzenia panelowe

13.05.2022

Ogrodzenia panelowe – jakie to ogrodzenia, czym się charakteryzują, czy warto wybrać je jako docelowe zabezpieczenie wokół posesji? Na te i kilka innych pytań odpowie dziś producent paneli ogrodzeniowych – firma Milord.

Wielu inwestorów czekało na zakończenie zimy i nieco bardziej przyjazne warunki atmosferyczne, aby wznowić planowane budowy. Rozpoczyna się więc również boom na ogrodzenia. Które z dostępnych typów ogrodzeń są najbardziej popularne? Na nasze pytanie odpowiada przedstawiciel producenta ogrodzeń z Milanówka – firmy Milord Ogrodzenia: Najchętniej wybieranymi od kilku sezonów są ogrodzenia panelowe. To ogrodzenia, które składają się z wykonanych w naszej fabryce modułów. Na miejsce inwestycji dostarczane są już w postaci przygotowanej do montażu.

Z czego wynika zainteresowanie akurat tymi ogrodzeniami? Popularność paneli ogrodzeniowych wynika z wygody, która wiąże się z szybkim montażem, doskonałej jakości, świetnych efektów wizualnych oraz relatywnie niskich kosztów. Ogrodzenia panelowe to nie tylko duży komfort dla inwestora, który poza ogrodzeniem musi zadbać o wiele innych elementów inwestycji, ale również potwierdzone faktami przekonanie o wyborze wysokiego poziomu bezpieczeństwa i dobrej jakości.

To, co gotowe uznawane jest czasem za produkt niższej jakości niż to, co robione jest na zamówienie. Czy tak jest z panelami ogrodzeniowymi? Absolutnie nie. Ogrodzenia panelowe to bardzo wysoka jakość, mocne, starannie dobrane pod te konkretne potrzeby druty, porządne zgrzewy i zabezpieczenie przed korozją. Mimo uproszczonej – w stosunku do innych typów ogrodzeń – metody montażu, ogrodzenia panelowe to zupełnie nie jest rozwiązanie kompromisowe. Przeciwnie, to bardzo wysoka jakość i świetna wytrzymałość.

A wybór? Czy klienci mają w czym wybierać, czy może ogrodzenia panelowe to jeden model, na który muszą się zdecydować?  Wybór nie jest może nieograniczony, ale całkiem spory. Oferujemy klientom ogrodzenia panelowe 2D, ogrodzenia panelowe 3D lub ogrodzenia panelowe typu fala. Wszystkie są starannie dopracowane, wytrzymałe i mocne. Różnią się jednak nieco konstrukcją, wyglądem oraz ceną. Natomiast każdy wybór z tej grupy produktowej, to dobry wybór.

Jakie są różnice między wymienionymi wariantami ogrodzeń panelowych? Ogrodzenia panelowe 2D produkujemy w najczęściej wybieranych wysokościach 140 oraz 160 cm, dostępne są w różnych kolorach. Powstają ze starannie dobranego, zgrzewanego drutu o przekroju 6/5/6 mm oraz 8/6/8 mm, dodatkowo wzmacniane są poziomym przetłoczeniem. Każdy panel zabezpieczamy powłoką antykorozyjną. Ogrodzenia panelowe 3D są u nas dostępne „od ręki” w najpopularniejszych wymiarach od 103 do 203 cm i najczęściej wybieranych kolorach. I one produkowane są przez nas z wyselekcjonowanych materiałów – drutu o przekroju 4 i 5 mm, zgrzewane oraz wzmacniane przetłoczeniami,  na koniec zabezpieczane przed wpływem warunków atmosferycznych. Ogrodzenia panelowe typu fala powstają ze stalowego drutu o średnicy 4 lub 5 mm, wzmacniane są specjalnymi przegięciami, zgrzewane i oczywiście również zabezpieczane przed korozją. W ofercie Milord dostępne są w formie wklęsłej lub wypukłej. W różnych kombinacjach tworzą różne efekty estetyczne.

Czy na takie ogrodzenia panelowe składają się same panele, czy potrzebne jest coś jeszcze? Żeby powstało pełne ogrodzenie panelowe, obok paneli potrzebne są jeszcze słupki ogrodzeniowe, które są w takich ogrodzeniach łącznikiem oraz akcesoria do montażu ogrodzeń – na przykład obejmy. W ofercie Milord swoje miejsce znalazły wszystkie te elementy, można u nas zamówić wszystko, co niezbędne do montażu ogrodzenia.

Podsumowując naszą rozmowę, wydaje się, że ogrodzenia panelowe są faktycznie dobrym wyborem, nie stwarzają inwestorom problemów, nie wymagają zbyt dużych nakładów finansowych i czasowych. Czy wasi odbiorcy sami montują te ogrodzenia? Część z nich tak, nie jest to aż tak skomplikowane, choć oczywiście wymaga podstawowej wiedzy i umiejętności operowania narzędziami. Jeśli jednak klientowi zależy na usłudze kompleksowej, oferujemy także montaż ogrodzeń. W umówionym terminie nasza ekipa przyjeżdża na miejsce i dba o to, aby ogrodzenie spełniało najwyższe normy jakościowe. Wszystko idzie bardzo szybko i sprawnie. Zapraszamy do kontaktu!