Sposób na szybkie ogrodzenie posesji - panele ogrodzeniowe

13.05.2022

Ogrodzenia panelowe to prosty i estetyczny sposób na ogrodzenie domu. Nazywane również ogrodzeniami modułowymi lub systemowymi, składają się z prefabrykowanych elementów, które na miejscu montażu łączy się w spójną całość.

Panele ogrodzeniowe są dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu każdy inwestor może wybrać dostosowaną do indywidualnych preferencji opcję:

  • Panele ogrodzeniowe 2D. To ogrodzenia, które można spotkać nie tylko wokół posesji prywatnych, ale również placów zabaw, szkół czy firm. Montowane mogą być na dwa sposoby – z wykorzystaniem podmurówki lub bez niej. W obu przypadkach montaż ogrodzenia jest stosunkowo łatwy i szybki. Panele wykonane są z drutu o odpowiednio dobranym przekroju w określonych gabarytach do wyboru. Na życzenie mogą powstać również w indywidualnie zamawianych wymiarach.
  • Panele ogrodzeniowe 3D. Panele podobne do poprzedników, ale wzbogacone o przetłoczenia, zwiększające sztywność, a co za tym idzie – wytrzymałość ogrodzenia. Powstają z mocnego drutu i dostępne są również w najczęściej wybieranych wielkościach do wyboru. Możliwe jest także zamówienie paneli 3D w indywidualnie dobranych gabarytach. Montuje się je – podobnie jak panele ogrodzeniowe 2D – na dwa sposoby, z podmurówką lub bez.
  • Panele ogrodzeniowe fala. To również chętnie wybierany typ paneli ogrodzeniowych. Dostępne są w dwóch wariantach wizualnych do wyboru – wklęsłym oraz wypukłym. Montuje się je na podmurówce lub bezpośrednio w podłożu, a same panele ogrodzeniowe można zestawiać ze sobą w różnych konfiguracjach, uzyskując za każdym razem inny rezultat – same wklęsłe, same wypukłe lub naprzemiennie, tworząc efekt fali. Powstają z mocnego drutu i dostępne są w najpopularniejszych wymiarach (z możliwością zamówienia wymiarów indywidualnych na życzenie).

Zalety paneli ogrodzeniowych

Inwestycji, wokół których znajdziemy ogrodzenia panelowe w Polsce stale przybywa. Ich popularność wynika z licznych walorów takiego rozwiązania. Przede wszystkim cechuje je świetna jakość. Są niezawodnym zabezpieczeniem terenu i charakteryzuje je wysoka trwałość. Wystarczy od czasu do czasu zrobić przegląd, upewniając się, że w powłoce nie powstały uszkodzenia i bez trudu przetrwają wiele lat użytkowania. Równocześnie warto podkreślić, że biorąc pod uwagę wysoką jakość oraz trwałość, panele ogrodzeniowe nie są kosztownym typem ogrodzenia. Klienci doceniają również ich estetykę – nienarzucający się styl pozwala wykorzystać je uniwersalnie, dostosowując do różnych stylów architektonicznych i zróżnicowanych potrzeb.

Producent paneli ogrodzeniowych

Żeby powyższe kryteria faktycznie znajdowały odzwierciedlenie w rzeczywistości, musisz wybrać solidnego wykonawcę. Sprawdzony producent paneli ogrodzeniowych cieszy się dobrymi opiniami klientów, ma na koncie spore doświadczenie, które świadczy o jakości jego produktów i oferuje kompleksową usługę. Dzięki temu możesz nie tylko zamówić panele ogrodzeniowe w wybranych wariantach i kolorach oraz wszystkie niezbędne akcesoria, ale również usługę profesjonalnego montażu. W solidnej firmie ogrodzeniowej możesz liczyć również na wsparcie zakupowe, eksploatacyjne oraz niezawodny serwis gwarancyjny. Wszystko to razem świadczy o rzetelnym podejściu i najwyższej jakości, dzięki której wybierzesz panele ogrodzeniowe na wiele lat.