Panele ogrodzeniowe – jak wybrać, żeby spełniły oczekiwania?

09.02.2024

Panele ogrodzeniowe dają sporą swobodę aranżacyjną, która umożliwia dobór do zróżnicowanych potrzeb klientów. Równocześnie jednak za dużym wyborem stoi spory problem w odpowiedzeniu sobie na pytanie, które panele ogrodzeniowe będą dla mnie najlepsze. Objaśniamy więc dziś, jak wybrać panele ogrodzeniowe na swoją posesję.

Panele ogrodzeniowe, mimo że są wyborem doskonałej jakości w bardzo dobrej cenie, oznaczają sumarycznie niemały wydatek. Zwłaszcza jeśli posesja ma dużą powierzchnię. Wydając takie kwoty, chcemy więc mieć pewność, że inwestujemy w produkt, który w 100% wpisze się w nasze oczekiwania.

Panele ogrodzeniowe ogólnie

Zaczniemy od tego, jakie cechy definiują panele ogrodzeniowe. Jest to bowiem specyficzny produkt, który wyróżnia się na rynku licznymi zaletami przy równoczesnym braku minusów.

Panele ogrodzeniowe są trwałe. Wytrzymują bez napraw wiele lat, nie wymagają żadnych zabiegów poza okresowymi przeglądami, oczyszczaniem i ewentualną naprawą punktowych uszkodzeń w powłoce antykorozyjnej.

Panele ogrodzeniowe są eleganckie. Stylowe, lekkie wizualnie i umożliwiające elastyczne dopasowanie do zróżnicowanych projektów architektonicznych. Panele ogrodzeniowe bez wątpienia dodają posesji uroku, podkreślają jej charakter i dbają o utrzymanie wizualnego prestiżu.

Panele ogrodzeniowe ułatwiają montaż ogrodzenia. Panele ogrodzeniowe są dostarczane na miejsce montażu już gotowe do prac instalacyjnych. Oznacza to znaczące skrócenie czasu prac w stosunku do ogrodzeń budowanych od podstaw, równocześnie ów sprawny montaż ogrodzeń pozwala obniżyć koszty całej inwestycji.

Panele ogrodzeniowe dają duże poczucie bezpieczeństwa. Mogą być wyższe lub nieco niższe, bardziej lub mniej osłaniające teren posesji za ogrodzeniem, są dostępne w różnych wariantach, które charakteryzują różne cechy. Wszystkie panele ogrodzeniowe są jednak wyborem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. To po prostu dobre i skuteczne zabezpieczenie posesji przed intruzami i spojrzeniami przechodniów.

Panele ogrodzeniowe – wybierz swój typ

Panele ogrodzeniowe 2D, panele ogrodzeniowe 3D, panele ogrodzeniowe fala, a może panele ogrodzeniowe z metalowych profili – w takiej ofercie każdy odbiorca znajdzie produkt dla siebie.

Panele ogrodzeniowe - przekrój drutu. Panele ogrodzeniowe w wariancie 3D i 2D powstają ze stalowego drutu. Istotnym kryterium jakościowym jest stop stali, a dokładniej jej parametry, bo to właśnie stal decyduje o tym, na ile panele ogrodzeniowe są wytrzymałe, stabilne i solidne. Panele ogrodzeniowe 3D są dostępne w wariancie z drutu o przekroju 4 oraz 5 mm. Panele ogrodzeniowe 2D powstają natomiast z drutu o przekroju 6/5/6 oraz 8/6/8 mm.

Panele ogrodzeniowe – rozmiary/wysokość paneli. To, jakiej wysokości są panele ogrodzeniowe, przekłada się na wysokość ogrodzenia. Każdy producent paneli ogrodzeniowych może oczywiście stosować swoje własne miary, jednak do najczęściej wybieranych należą: panele ogrodzeniowe 3D w rozmiarach 103, 123, 153, 173 oraz 203 cm i panele ogrodzeniowe 2D o wysokości 140 i 160 cm.

Panele ogrodzeniowe – kolorystyka. Tu klienci mają ogromne możliwości wyboru i dostosowania ogrodzenia do indywidualnych potrzeb, wybierać można bowiem pośród wszystkich kolorów w palecie RAL, a to oznacza aż 215 różnych opcji. Statystyki sprzedaży jasno jednak wskazują, że najczęściej wybierane panele ogrodzeniowe są w kolorze ciemnej, eleganckiej szarości oraz zieleni, która świetnie komponuje się z aranżacjami ogrodów.

Jeśli nie jesteś pewien, jak dobrać panele ogrodzeniowe do swoich potrzeb, poproś o wsparcie specjalistów – producent paneli ogrodzeniowych z pewnością wesprze cię w podjęciu trafnej decyzji.