Panele ogrodzeniowe – stwórz stylowe ogrodzenie

16.11.2023

Panele ogrodzeniowe to najważniejsza część każdego ogrodzenia panelowego. Chcesz wiedzieć o nich więcej, aby móc wybrać świadomie? Dziś zatem wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat paneli ogrodzeniowych.

Panele ogrodzeniowe nazywane również przęsłami lub modułami, to podstawowy element konstrukcji ogrodzeniowej. Dotyczy to jednak tylko jednego typu ogrodzeń. Chodzi o ogrodzenia panelowe, ogrodzenia modułowe i ogrodzenia systemowe – trzy zamiennie stosowane nazwy są stosowane do określenia tej samej grupy produktów. Sprawdźmy, jak wygląda taka konstrukcja.

Panele ogrodzeniowe i co dalej?

Ogrodzenie panelowe składa się właściwie tylko z kilku elementów. Są to panele ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe, akcesoria ogrodzeniowe, które są niezbędne, aby wykonać montaż ogrodzenia, podmurówka betonowa oraz bramy i furtki.

Co istotne, dobierając poszczególne elementy do siebie, musisz pamiętać, aby wszystkie były do siebie technologicznie dopasowane. Panele ogrodzeniowe łączy się tylko z jednym typem słupków. Jeśli więc wybierzesz komponenty w różnych sklepach i z różnych grup produktowych, może się okazać, że nie będą ze sobą kompatybilne.

Panele ogrodzeniowe – jak łączy się je w ogrodzenia panelowe?

Panele ogrodzeniowe mają postać prostokątnych przęseł. Moduły w wyliczonej ilości dostarczane są tam, gdzie odbywa się montaż ogrodzenia w postaci gotowej do pracy. Nie wymagają już żadnych dodatkowych zabiegów budowlano-konstrukcyjnych. W pierwszej kolejności osadza się słupki ogrodzeniowe i wykonywana jest podmurówka betonowa. Dalej montowane są panele ogrodzeniowe. Panele ogrodzeniowe łączone są natomiast z pomocą słupków. Na ogrodzenie frontowe oprócz paneli i słupków składa się również brama i furtka lub szlaban w przypadku firm czy instytucji publicznych.

Konstrukcje – czyli gotowe ogrodzenia systemowe powstają bardzo szybko i nie wymagają ciężkich robót budowlanych. Montaż ogrodzeń tego typu jest więc również relatywnie niedrogi i nie sprawia inwestorom problemów.

Panele ogrodzeniowe – wybierz swój typ

Ostatnim, co jeszcze musimy poznać, są modele paneli. Sprawdzamy więc, jakie panele ogrodzeniowe cieszą się największą popularnością.

  • Panele ogrodzeniowe 2D – nieskomplikowane wizualnie, estetyczne i bardzo przyjazne w aranżacji – to za sprawą ich delikatnej konstrukcji. Dostępne we wszystkich kolorach z palety RAL.
     
  • Panele ogrodzeniowe 3D – konstrukcyjnie podobne do paneli 2D, lecz wzmocnione dodatkowym przetłoczeniem w poziomie. Doceniane za doskonały stosunek jakości do ceny, świetny design i wysokie parametry jakościowe.
     
  • Panele ogrodzeniowe typu fala – te panele ogrodzeniowe konstruowane są w tej samej technologii, co poprzednie, różni je jednak sposób wykończenia. Górna krawędź paneli jest wklęsła lub wypukła i tylko od wyobraźni inwestora zależy, w jaki sposób zostanie wykonany montaż ogrodzenia. Mogą to być same panele ogrodzeniowe wklęsłe, same wypukłe lub na zmianę.
     
  • Panele ogrodzeniowe z metalowych profili – stylowe, eleganckie, dające duże poczucie prywatności, niezwykle trwałe, chętnie wybierane przez wymagających klientów, którzy szukają najwyższej jakości.

Z tą wiedzą z pewnością będziesz już w stanie podjąć świadome decyzje zakupowe i wybrać panele ogrodzeniowe, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania.