Z jakich elementów składają się ogrodzenia panelowe?

09.05.2022

Ogrodzenia panelowe znajdziesz w sklepach również pod nazwą ogrodzenia modułowe lub ogrodzenia systemowe. Zawdzięczają ją ciekawej konstrukcji i metodzie montażu. Montaż ogrodzenia  panelowego polega na połączeniu gotowych prefabrykatów. To zapewnia oszczędność czasu, a tym samym, obniżenie kosztów przedsięwzięcia. Sprawdzamy dziś dla was, co jest potrzebne, aby powstało ogrodzenie panelowe.

Jeśli „siedzisz” w temacie ogrodzeń i sprawdzasz, jakie masz możliwości, na pewno nie są ci obce frazy ogrodzenia panelowe 2D i ogrodzenia panelowe 3D. To dwa z wielu dostępnych modeli. Ogrodzenia panelowe to również ogrodzenia panelowe fala i kilka innych.

Co tworzy ogrodzenia panelowe

  • Panele ogrodzeniowe. Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym elementem, z którego powstają ogrodzenia panelowe są panele ogrodzeniowe. To one będą w miejscu montażu łączone w całość i stanowią podstawę późniejszego ogrodzenia.

 

  • Słupki ogrodzeniowe. To kolejny niezbędny element, bez którego ogrodzenia panelowe nie mają racji bytu. Ich rolą jest połączenie poszczególnych paneli oraz wzmocnienie i nadanie stabilności całej konstrukcji.

 

  • Akcesoria ogrodzeniowe. To kolejny komponent, który będzie potrzebny. Ogrodzenia panelowe to połączona w zgrabną całość, odpowiednia liczba paneli. Do połączenia paneli ze słupkami niezbędne są na przykład obejmy ogrodzeniowe, ale do stworzenia stabilnej konstrukcji przydadzą się także śruby, podkładki, czy nakrętki.

 

  • Brama i furtka. Trudno sobie wyobrazić ogrodzenia panelowe bez możliwości wygodnego dostania się na teren posesji. To właśnie rola bram i furtek, które bez trudu dobrać można do indywidualnych potrzeb – zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym.

 

  • Podmurówki betonowe. Choć zasadniczo ogrodzenia panelowe można montować zarówno z podmurówką, jak i bez niej, to jest ona dość często wybierana wraz z panelami. Swoją elegancją i ciekawą formą, dodaje ogrodzeniu uroku.

 

Gdzie kupić ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe samodzielnie kompletujemy z poszczególnych elementów, dobierając naturalnie jedne do drugich. Wszystkie te elementy znajdują się w ofercie sklepów budowlanych, warto jednak przemyśleć, czy to dobry wybór. Aby mieć pewność, że ogrodzenia systemowe poradzą sobie z upływem czasu i pogodą, trzeba zdecydowanie postawić na dobrą jakość.

Istotna jest nie tylko metoda wykonania i dopieszczone detale – na przykład łączenia, które nie zawiodą zbyt szybko, ale również surowce, z których powstają poszczególne elementy. Producent ogrodzenia, który dba o dobrą renomę i lojalność klientów, dba o swoje produkty i robi wszystko, aby reprezentowały nienaganną jakość. Warto więc wydać przysłowiowych parę groszy więcej, zyskując w zamian pewność wieloletniej trwałości bez uszczerbku.

Nie wiesz, jak znaleźć odpowiednią firmę? Wpisz w wyszukiwarkę frazę producent paneli ogrodzeniowych 2D i 3D i spośród wyników wybierz przedsiębiorcę, którego oferta wpisuje się w twoje oczekiwania. Pamiętaj również o tym, że kupując ogrodzenia panelowe u źródła, obok lepszej jakości, zyskujesz również wsparcie merytoryczne, serwis, gwarancję i możliwość zamówienia montażu.