Montaż ogrodzeń – porozmawiajmy o ogrodzeniach

15.04.2010

Montaż ogrodzeń to temat, który ciekawi wielu inwestorów. Częstą wątpliwością jest pytanie o to, czy samodzielny montaż ogrodzeń jest wykonalny dla laika? Poradniki mówią, że owszem – to możliwe, z drugiej jednak strony można trafić także na wiele opinii, które radzą, aby zlecić te prace fachowcom. Bierzemy temat na tapet i o zdanie pytamy fachowca, specjalistę z firmy Milord Ogrodzenia, producenta ogrodzeń z Milanówka pod Warszawą.

Ogrodzenia panelowe to obecnie temat bardzo na czasie. Sezon trwa w najlepsze, a piękna pogoda ułatwia montaż ogrodzeń i to właśnie o nim chciałbym dziś porozmawiać. Jak wygląda montaż ogrodzeń, czy jest skomplikowany?

To prawda, sezon trwa i wielu klientów zastanawia się teraz nad zakupem i montażem ogrodzeń. Montaż ogrodzeń panelowych nie jest szczególnie skomplikowany. Porównując te prace z budową ogrodzenia od podstaw, montaż ogrodzeń panelowych można śmiało nazwać intuicyjnie prostym. Nie jest jednak tak, że poradzi z nim sobie dziecko. Podzielmy to na etapy, każdy z nich postaram się nieco rozjaśnić.

  • Montaż ogrodzeń musi poprzedzać przygotowanie terenu, jego niwelacja, usunięcie wszystkich przeszkód, również tych, które znajdują się pod ziemią. Zanim się za to zabierzemy, trzeba wytyczyć, którędy będzie biegło ogrodzenie – na tym etapie równocześnie wykonać należy pomiary. Bez nich nie wiadomo, ile paneli ogrodzeniowych będzie potrzebnych. Błędne wyliczenia wywołają lawinę problemów – błędnie złożone zamówienie, w efekcie brak możliwości wykonania ogrodzenia, bo montaż ogrodzeń z niewystarczającą ilością paneli nie ma prawa się udać. Już na tym etapie trzeba więc wiedzieć, co robimy lub oddać sprawę w ręce specjalistów.
     
  • Zanim zabierzemy się za montaż ogrodzeń, musimy również złożyć zamówienie. I tu zdecydowanie warto korzystać ze wsparcia fachowców. Dlaczego? Otóż ogrodzenia panelowe to wieloelementowe konstrukcje, a wszystkie ich części składowe przyjeżdżają tam, gdzie odbywa się montaż ogrodzeń i są już gotowe. Na tej liście znajdują się panele ogrodzeniowe, akcesoria ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe, podmurówka betonowa, brama, no i furtka. Złe wyliczenia potrzebnych elementów lub pominięcie czegoś w zamówieniu uniemożliwi montaż ogrodzeń.
     
  • Kluczowy etap to sam montaż ogrodzeń, czyli połączenie wszystkiego, co wymieniłem wyżej w ogrodzenie. Dla fachowca jest to praca zdecydowanie intuicyjna i mało skomplikowana, laikowi może jednak przysporzyć nieco kłopotów. Warto tu również pamiętać o narzędziach, które nie każdy ma w domu, a choćby wykonanie dołów pod podmurówkę wymaga sprzętu. Błędy na tym etapie z kolei mogą zaważyć na estetyce, trwałości ogrodzenia, a także spowodować mechaniczne uszkodzenia słupków czy paneli, które nie będą podlegały gwarancji.

Czy da się to wszystko wykonać samodzielnie? Na pewno tak, ale trzeba się liczyć z trudnościami i uzbroić w wiedzę, choćby z internetowych poradników. W końcu ogrodzenia panelowe to nie jest drobny wydatek, lecz poważna inwestycja, a montaż ogrodzeń to wieloetapowe prace. Jeśli wykona je specjalista, zyskamy pewność, że ogrodzenie jest stabilne, równe, trwałe i wygląda stylowo.

To właściwie wyjaśnia temat. Montaż ogrodzeń warto powierzyć fachowcom, lepiej dołożyć parę groszy i nie żałować zmarnowanego materiału. Zatem zapraszamy do zakupów i polecamy ofertę firmy Milord Ogrodzenia z Milanówka – tu, jak widzicie, możecie liczyć na fachowe wsparcie.