Słupki ogrodzeniowe – ich rola w ogrodzeniu

16.05.2022

O roli ogrodzenia nie trzeba się zbytnio rozpisywać. Ma chronić posesję przed wtargnięciem niepożądanych osób, wytyczać granice działki i zapewniać mieszkańcom czy użytkownikom ogrodzonego terenu poczucie prywatności. Na ogrodzenie składa się wiele elementów: panele ogrodzeniowe, łączące je słupki ogrodzeniowe, a także szereg niezbędnych akcesoriów. Dziś opowiemy o wszystkim, co trzeba wiedzieć na temat słupków ogrodzeniowych i podpowiemy jak wybrać takie, które sprawdzą się jakościowo przez wiele kolejnych sezonów.

Słupki ogrodzeniowe ma w swojej ofercie w zasadzie każdy producent paneli ogrodzeniowych 2D i 3D. Jak to bywa na konkurencyjnym rynku, ich jakość bywa różna. Tymczasem, ich trwałość przekłada się bezpośrednio nie tylko na zapewniane dzięki ogrodzeniu bezpieczeństwo, ale także wytrzymałość ogrodzenia w czasie.

Dobre słupki ogrodzeniowe tylko w porządnej firmie

Jak kupić słupki ogrodzeniowe, które spełnią wszystkie kryteria? Zacznij od znalezienia dobrego wykonawcy, który sprzedaje nie tylko ogrodzenia panelowe 2D i ogrodzenia panelowe 3D, ale również niezbędne w ich montażu akcesoria ogrodzeniowe.

Przyjrzyj się jego ofercie i upewnij się, że niczego ci tam nie zabraknie. Jeśli wybrałeś już swoje ogrodzenie panelowe i nie wiesz, co dalej, zapytaj konsultanta w wybranej firmie. Weryfikując oferty, sprawdź również, jakie opinie ma wybrany przedsiębiorca, co mówią jego klienci. Nie musisz zwracać uwagi na lokalizację, bowiem ogrodzenia modułowe można bez problemu dostarczyć na dowolną odległość.

Kupno wszystkich elementów ogrodzenia w tym samym miejscu pozwoli ci ograniczyć wydatki i ułatwi przedsięwzięcie. Producent ogrodzenia podpowie ci bowiem, ile słupków będziesz potrzebował. A jeśli montaż ogrodzenia nie jest tym, co chciałbyś robić samodzielnie, możesz zamówić usługę kompleksową – wraz z montażem przez ekipę specjalistów.

Słupki ogrodzeniowe słupkom nie równe

Weryfikując producenta ogrodzeń, przyjrzyj się oczywiście wszystkim kupowanym produktom ale zwróć uwagę również na słupki ogrodzeniowe. Bywa, że traktowane są nieco „po macoszemu”, bez przywiązywania uwagi do ich jakości. Ta jednak jest bardzo istotna – wyjaśniamy przyczyny.

Słupek nie tylko łączy poszczególne panele ogrodzeniowe, stanowi także wsparcie całego ogrodzenia. Słabej jakości słupki (lub słupki źle zamontowane), nie spełnią swojej istotnej funkcji i przyczynią się do powstawania uszkodzeń i deformacji, prowadząc do niszczenia konstrukcji.

 

Słupki ogrodzeniowe to profile, które powinny powstawać z solidnej stali o odpowiedniej grubości. Ponadto, powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed korozją – na przykład dzięki cynkowaniu ogniowemu i malowaniu farbą proszkową. To za sprawą tej ochrony słupki ogrodzeniowe bez problemu radzą sobie ze słońcem i promieniami UV, ale również deszczem, śniegiem czy mrozami. To natomiast, przekłada się na trwałość przez wiele lat.

Nie zapomnij o niczym!

Panele ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe i pozostałe akcesoria ogrodzeniowe to jeszcze nie wszystko. Musisz wybrać jeszcze bramę oraz furtkę. I tu masz spory wybór, który podyktowany być powinien twoimi potrzebami i preferencjami. Możesz przyjrzeć się bliżej ofercie na bramy przesuwne, harmonijkowe lub dwuskrzydłowe, wybrać furtkę, która będzie pasowała do pozostałych elementów ogrodzenia.

A jeśli masz kłopot z wyborem i nie masz pojęcia, jakie decyzje podjąć – zwróć się o pomoc do konsultanta – handlowca u wybranego producenta ogrodzeń. Zatrudnieni w takich miejscach ludzie to specjaliści, którzy z całą pewnością podzielą się swoją wiedzą, ułatwiając ci zakupy.