Ogrodzenia frontowe są wizytówką każdej nieruchomości. Dopełniają swoim wypracowanym stylem posesję, bryłę domu i architekturę ogrodu, stanowiąc bezwzględną ozdobę. Oprócz tego odgrywają oczywiście ważną rolę zabezpieczenia prywatnego terenu przed intruzami i oddzielenia posesji, najczęściej od drogi publicznej i chodnika, które biegną wzdłuż domu. Poznaj bliżej ogrodzenia frontowe i wybierz wariant najlepszy dla siebie.
Ogrodzenia frontowe panelowe cieszą się ogromną popularnością. Relatywnie niedrogie, eleganckie i zapewniające wysoki poziom estetyki, dostępne w różnych wariantach wizualnych i doceniane za niezwykłą funkcjonalność, nie jest więc zaskoczeniem, że są kupowane tak chętnie.
Ogrodzenia frontowe – wybór wizualny
Ogrodzenia frontowe znajdują się na frontowej części ogrodzenia – stąd ich nazwa. Zdarza się dość często, że inwestorzy wybierają inny typ ogrodzenia na front, a inny na boki i tylną „ścianę” konstrukcji. Taki zabieg podkreśla wizualnie wyjątkowość części, w której znajdują się ogrodzenia frontowe, ale równocześnie umożliwia spore oszczędności w inwestorskim budżecie, jeśli oczywiście trzy pozostałe boki ogrodzenia zostaną wybrane z niższej półki cenowej.
Ogrodzenia frontowe mogą być wybierane pośród wszystkich typów paneli: ogrodzenia panelowe 2D, ogrodzenia panelowe 3D, ogrodzenia panelowe fala, no i najczęściej wybierane jako ogrodzenia frontowe – ogrodzenia panelowe z metalowych profili zamkniętych.
Ogrodzenia frontowe z paneli 2D, 3D czy fala powstają w podobnym schemacie wizualnym lekkich, kratowanych pionowo paneli. Ich stylistyka nie narzuca się i harmonijnie wtapia w zastane otoczenie. Są więc łatwe w komponowaniu z bryłą domu czy ogrodem i bardzo dobrze dopasowują się do dowolnego rodzaju zieleni.
Zdarza się jednak, że jako ogrodzenia frontowe bywają krytykowane za zbyt małe osłonięcie przed oczami przechodniów. Faktycznie bowiem ich lekka forma nie osłania szczególnie mocno posesji. I choć można to łatwo zmienić pnącą roślinnością czy żywopłotem, to niektórzy wolą sięgnąć po rozwiązania, które zapewniają wyższy poziom dyskrecji.
Ogrodzenia frontowe z profili zamkniętych to doskonały wybór dla tych, którzy cenią spokój i poczucie prywatności. Osadzone poziomo przęsła są wystarczająco gęste, aby osłonić wizualnie teren za ogrodzeniem. Mogą być montowane z użyciem stylowych bloczków z architektonicznego betonu lub z podmurówką, oba rozwiązania prezentują się doskonale.
Eleganckie połączenie kamienia i metalu świetnie sprawdza się w nowoczesnym budownictwie, w którym ogrodzenia frontowe traktowane są jako istotny element dopracowanej architektury.
Ogrodzenia frontowe a jakość
W zasadzie wszystkie ogrodzenia frontowe, o których piszemy wyżej, są warte uwagi pod kątem jakości i nie powinny rozczarować wymagających inwestorów. Wszystkie reprezentują innowacyjne technologie i rozwiązania, które skoncentrowane są na możliwości ich wieloletniej, bezproblemowej eksploatacji.
W przeciwieństwie do wybieranych dawniej ogrodzeń drewnianych albo wykonanych z metalowej siatki, proponowane ogrodzenia frontowe nie wymagają renowacji ani napraw i przez wiele lat trwają w doskonałej kondycji, świetnie radząc sobie ze zmienną pogodą i użytkowaniem.
Ogrodzenia frontowe a cena
Jeśli chodzi o ceny, te za ogrodzenia frontowe mogą być różne, w zależności od wybranej grupy produktowej, no i oczywiście miejsca zakupu.
Ogrodzenia frontowe z paneli 2D, panele ogrodzeniowe 3D czy ogrodzenia panelowe fala to na pewno niższe koszty, niż ogrodzenia frontowe z metalowych profili. Jeśli jednak zależy ci na szczególnej prezencji w najważniejszej i najbardziej widocznej części ogrodzenia, a nie chcesz podnosić kosztów, można zastosować wspomniany na początku manewr – jako ogrodzenia frontowe wybrać panele z droższych profili zamkniętych, a na trzy pozostałe boki posesji tańszą opcję paneli ogrodzeniowych 2D lub 3D.
Nie jesteś wciąż pewien, co wybrać? Zastanawiasz się, jakie ogrodzenia frontowe będą dla ciebie najlepsze? Zajrzyj na stronę producenta. Producent ogrodzenia prezentuje swoje produkty, o każdym z nich możesz poczytać, zobaczyć zdjęcia, a jeśli coś wciąż nie będzie dawało ci spokoju, z powodzeniem możesz skonsultować swoje wątpliwości ze specjalistą, który doradzi ci, co wybrać.