Ogrodzenia frontowe – trendy na sezon 2024

15.01.2024

Ogrodzenia frontowe to wizytówka domu. Mogą zepsuć wypracowany starannie design lub przeciwnie – zdobić posesję, dodając architekturze budynku oraz ogrodu uroku eleganckim stylem. Jakie ogrodzenia frontowe sprzedawały się najlepiej w 2023 roku, a jakie będą modne w nadchodzącym? Sprawdzamy trendy.

Ogrodzenia frontowe mogą być różne: kute i bogato zdobione, betonowe czy budowane od podstaw w wymyślnych formach. Najczęściej jednak klienci sięgają po sprawdzone rozwiązania, które zawojowały rynek.

Ogrodzenia frontowe w sezonie 2023 – co było modne

Najczęściej jako ogrodzenia frontowe wybierane były ogrodzenia panelowe. Klienci sięgali po panele ogrodzeniowe 2D, nieco częściej po panele ogrodzeniowe 3D, największą popularnością jednak cieszyły się ogrodzenia frontowe z metalowych profili zamkniętych. To również ogrodzenia modułowe, jednak charakteryzuje je zupełnie inny design niż w przypadku dwóch pierwszych modeli.

Wspomniana popularność typu ogrodzeń ani trochę nie dziwi. Ogrodzenia frontowe, na które składają się panele ogrodzeniowe, mają ogromnie dużo zalet:

  • Montaż ogrodzenia jest prosty, szybki i nie stwarza żadnych problemów. Dzieje się tak, ponieważ ogrodzenia frontowe z paneli ogrodzeniowych docierają w miejsce, w którym odbywa się montaż ogrodzenia w postaci zupełnie gotowej do łączenia. Prace montażowe sprowadzają się więc do wylania podmurówki (jeśli taka metoda montażu została wybrana) i osadzenia elementów, łącząc je ze sobą w ogrodzenie frontowe w pełnej krasie. Elementy, o których mowa, to: panele ogrodzeniowe w wybranym wariancie, słupki ogrodzeniowe, akcesoria ogrodzeniowe do montażu, podmurówka betonowa oraz niezbędne w ogrodzeniu frontowym – bramy i furtki.
     
  • Świetny styl, to w tym przypadku pewnik. Ogrodzenia frontowe z metalowych profili są niezwykle eleganckie, nowoczesne i bardzo gładko komponują się z różnymi stylami architektonicznymi. Przyciągają uwagę, dodając posesji uroku. Świetnie wyglądają z nowoczesnymi bryłami architektonicznymi i śmiało można powiedzieć, że zawojowały rynek i były krzykiem mody.
     
  • Trwałość, wytrzymałość – jakość, to cechy, które przy sporej inwestycji mają ogromne znaczenie. Ogrodzenia frontowe to przecież tylko część całości. Montaż ogrodzenia to koszt, który powinien amortyzować się wiele lat, ciesząc oczy świetnym wyglądem, ale również niezawodną funkcjonalnością. Ogrodzenia frontowe mają zabezpieczać posesję i zapewniać bezpieczeństwo. Muszą być solidne i radzić sobie nie tylko z intruzami, ale również zmienną pogodą, narażone są na wilgoć, mróz czy silne promienie UV i bezwzględnie z każdym z tych czynnikiem muszą poradzić sobie śpiewająco. Takie właśnie są ogrodzenia frontowe z metalowych profili zamkniętych. Kupione w miejscu, gdzie producent ogrodzenia troszczy się o jakość swoich produktów, na pewno nie rozczarują nawet po wielu sezonach.
     
  • Cena liczy się zawsze, a w czasach inflacji i podwyżek, kiedy każdą wydawaną złotówkę oglądamy dwa razy, jest jeszcze ważniejsza. Stwierdzenie, że ogrodzenia frontowe są tanie, byłoby przekłamaniem, bo sumarycznie wydatek jest duży. Niemniej, analizując rynkowe ceny i biorąc pod uwagę jakość, którą reprezentują ogrodzenia frontowe, śmiało można powiedzieć, że stosunek jakości do ceny jest tu najkorzystniejszy.

Ogrodzenia frontowe – co będzie modne w 2024 roku?

Wszystkie analizy wskazują, że trendy nie zmienią się szczególnie mocno. Klienci, którzy już teraz szykują się do montażu ogrodzenia w kolejnym roku, najczęściej pytają nadal o panele ogrodzeniowe – co nie dziwi absolutnie, mając na uwadze powyższe atuty takich rozwiązań. Wydaje się, że najpopularniejsze ogrodzenia frontowe to nadal będą panele z metalowych profili, panele ogrodzeniowe 2D oraz panele ogrodzeniowe 3D.

Choć ceny w branży budowlanej ogółem nie napawają optymizmem, ogrodzenia frontowe są koniecznością, a inwestycji mimo wszystko wokół nas przybywa. Wraz z nimi przybywać będzie więc również ogrodzeń. A skoro jest to wydatek konieczny i nie da się go uniknąć, zrozumiałym wydaje się trend sięgania po ogrodzenia frontowe, które nie zawodzą funkcjonalnością, sprawnością, radzą sobie z upływem czasu, no i do tego jeszcze świetnie wyglądają, godnie i modnie reprezentując dom.

Jeśli więc planujesz taką inwestycję, sięgnij po najnowsze oferty i wybierz ogrodzenia frontowe z paneli – tego wyboru z pewnością nie będziesz żałować!