Ogrodzenia systemowe, jak dbać o ich sprawność

08.07.2021

Kupujemy ogrodzenia systemowe bardzo chętnie, wybieramy je w gąszczu ofert spośród wielu innych. Opowiemy wam dziś o tym dlaczego tak się dzieje. Podpowiemy również, jak należycie dbać o ogrodzenia systemowe, aby jak najdłużej cieszyć się ich bezawaryjną sprawnością bez konieczności kosztownych napraw.

Ogrodzenia systemowe można znaleźć pod kilkoma nazwami, które de facto są po prostu synonimami określającymi ten sam produkt – ogrodzenia panelowe czy ogrodzenia modułowe są tym samym, co ogrodzenia systemowe.

Takie ogrodzenia mają liczne zalety – szybki montaż ogrodzenia, niewiele koniecznych elementów, czyli krótka lista zakupów: panele ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe, akcesoria ogrodzeniowe do łączenia elementów, podmurówka betonowa, brama i furtka, ale również wysoki poziom jakości i wytrzymałości, no i to, co w obecnych czasach ma duże znaczenie, atrakcyjna cena.

Długa lista walorów sprawia, że ogrodzenia systemowe to prawdziwy hit sprzedażowy. Nie każdy jednak wie, jak o nie dbać, aby wydłużyć ich sprawność.

Ogrodzenia systemowe – jak o nie dbać

Przede wszystkim zadbaj o to, aby wybrane przez ciebie ogrodzenia systemowe reprezentowały bazowo wysoką jakość. Oznacza to porządny surowiec, staranne dopracowanie detali, sprawdzone, nowoczesne technologie i doświadczenie w produkcji ogrodzeń.

Dobry producent paneli ogrodzeniowych 2D i 3D doskonale wie, że poza powyższymi czynnikami, kluczowe jest zabezpieczenie paneli ogrodzeniowych, słupków i innych elementów przed rdzą. Niedopilnowanie tego etapu spowoduje rychłe uszkodzenia, wszak panele ogrodzeniowe muszą sobie radzić z kapryśną aurą 24/7 przez cały rok – od deszczu, przez mróz, aż po palące słońce i promienie UV. Wybierając ogrodzenia systemowe, musisz więc mieć pewność, że swoje pieniądze powierzasz profesjonalistom, którzy rzetelnie podchodzą do swojej pracy.

Ogrodzenia systemowe – konserwacja?

Dobre ogrodzenia systemowe przez dość długi czas od zakupu nie wymagają tak naprawdę żadnego zaangażowania. Nienaruszona powłoka antykorozyjna spełnia swoją rolę, panele ogrodzeniowe, jeśli są porządnie osadzone, zachowują stabilność, a części ruchome i mechanizmy są jeszcze nasmarowane w hali produkcyjnej i działają bez zarzutu.

Warto jednak od czasu do czasu zapewnić im małe SPA. Przynajmniej raz w roku przejdź się wzdłuż całego ogrodzenia, starannie oglądając jego poszczególne elementy. Zwróć uwagę na panele ogrodzeniowe, upewnij się, jak wyglądają słupki ogrodzeniowe – musisz mieć pewność, że powłoka antykorozyjna w żadnym punkcie nie odprysnęła, nie została głęboko zarysowana czy uszkodzona w wyniku uderzenia. Nawet jeśli jest to niewielki punkcik, ma on znaczenie i trzeba się nim będzie zająć.

Jeśli znalazłeś jakieś defekty, musisz niezwłocznie wypełnić ubytki, dbając o to, aby nowa warstwa miała odpowiednią przyczepność do podłoża. Czasem wymaga to zeszlifowania fragmentu, aby pokrycie antykorozyjne porządnie złapało i nie uległo szybkiemu uszkodzeniu.

Kolejną bardzo ważną czynnością, aby zyskać gwarancję, że ogrodzenia systemowe zachowają trwałość na kolejne lata, jest sprawdzenie elementów ruchomych i mechanizmów, jeśli twoja brama panelowa jest automatyczna. To istotne, ponieważ mogą się tam zbierać liście, drobne patyczki, kamyki i inne elementy krajobrazu, które nieusunięte grożą uszkodzeniem ogrodzenia.

Tak naprawdę, jeśli poznałeś już nieco ogrodzenia systemowe, to wiesz, że właśnie tyle wystarczy, aby cieszyć się trwałym, solidnym i pięknym ogrodzeniem przez długie lata.