Ogrodzenia systemowe – modne, stylowe i wygodne

03.10.2023

Ogrodzenia systemowe to jeden z dostępnych na rynku rodzajów ogrodzeń. Jaka jest charakterystyka takich produktów? Wyjaśniamy niżej. Opowiemy również o tym, jakie cechy sprawiają, że właśnie ogrodzenia systemowe wyrastają wokół polskich domów i instytucji, niczym przysłowiowe grzyby po deszczu.

Ogrodzenia systemowe – rozbieramy produkt na czynniki pierwsze

Zgrzewana w odpowiedni sposób i stal w postaci prętów, tworzy panele ogrodzeniowe. Jeśli pomiędzy nimi umieścić słupki ogrodzeniowe, pod nimi znajdzie się podmurówka betonowa, uzupełni je brama panelowa oraz furtka, a elementy połączą drobne, lecz istotne akcesoria ogrodzeniowe do montażu, to powstają ogrodzenia systemowe.

Znajdziesz je również pod alternatywnymi nazwami – ogrodzenia panelowe, ogrodzenia modułowe – to jednak tylko nomenklatura i każde z tych określeń oznacza ten sam typ ogrodzeń.

Części, z których składają się ogrodzenia systemowe, nazywane są modułami, a na miejsce, w którym odbywa się montaż ogrodzeń, docierają w postaci gotowej do połączenia w całość. Prace nie zabierają wiele czasu i są relatywnie proste. Dzięki temu ogrodzenia systemowe powstają sprawnie i szybko.

Ogrodzenia systemowe – masz wybór

Jeśli decydujesz się na ogrodzenia systemowe, to nadal musisz dokonać wyboru pomiędzy kilkoma wariantami takich ogrodzeń, wymienimy kilka z nich, które kupowane są najchętniej:

  • Ogrodzenia systemowe – panele 2D – zgrabna konstrukcja paneli, w których druty zgrzewane są tworząc formę kraty, subtelne wizualnie, skutecznie zabezpieczające posesję i cieszące się opinią eleganckich.
     
  • Ogrodzenia systemowe – panele 3D – zbliżone wizualnie do paneli 2D, jednak wzmocnione dodatkowym przetłoczeniem. Subtelne wizualnie, przyjazne w dopasowaniu do różnorodnych aranżacji, skuteczne w zabezpieczeniu posesji.
     
  • Ogrodzenia systemowe – panele fala – w tym wariancie panele ogrodzeniowe mają również postać „kratowaną”, inaczej jednak wykończona jest ich górna krawędź. Ma postać wklęsłą lub wypukłą, a montaż ogrodzenia może być realizowany wyłącznie z paneli wklęsłych, samych wypukłych lub naprzemiennie – wówczas oczy cieszy efekt falującej krawędzi ogrodzenia.
     
  • Ogrodzenia systemowe – profile metalowe – modne ogrodzenia systemowe powstają także z paneli metalowych z zamkniętych profili. Są uważane za bardziej stylowe i eleganckie, zapewniają nieco większe poczucie prywatności, są jednak nieco droższe. Mimo to jednak stanowią częsty wybór inwestorów, ceniących doskonały design.

Ogrodzenia systemowe – jakość, która je wyróżnia

Ogrodzenia systemowe to już znana i potwierdzona renoma. Cieszą się uznaniem właścicieli prywatnych domów, ale nie tylko – chętnie korzystają z nich szkoły, przedszkola, żłobki, uczelnie wyższe, urzędy i liczne instytucje publiczne, a także firmy – hotele, biurowce, hale magazynowe, hale produkcyjne. Nie będzie absolutnie przesadą stwierdzenie, że ogrodzenia systemowe zdominowały Polskę. Wyjaśnienia takiego stanu rzeczy nie trzeba długo szukać.

Ogrodzenia systemowe a jakość – wytrzymałe, zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia posesji, można użytkować je bezawaryjnie i praktycznie bezobsługowo przez długie lata.

Ogrodzenia systemowe a estetyka – nie tylko nie zaburzają wypracowanych standardów wizualnych aranżacji domu i ogrodu, ale wręcz poprawiają ich jakość, dodając wizualną „kropkę nad i” i dopełniając urokliwy design otoczenia.

Ogrodzenia systemowe a wygoda – szybki i sprawny montaż ogrodzeń, bezproblemowe użytkowanie bez konieczności napraw i prac serwisowych, poza okresowymi przeglądami.

Ogrodzenia systemowe a trwałość – zabezpieczone przed korozją i prawidłowo zamontowane, wytrzymają bez trudu wiele sezonów, bez narażania na koszty wymiany czy napraw.

Ogrodzenia systemowe a cena – ostatnia, choć wcale nie najmniej istotna cecha, która sprawia, że ogrodzenia systemowe są tak chętnie wybierane, to ich stosunkowo niska cena - jest bezdyskusyjnie korzystniejsza od ceny ogrodzeń budowanych na zamówienie.