Panele ogrodzeniowe – wybierz najlepsze ogrodzenie

13.05.2022

Kolejny sezon w branży budowlanej nabiera rozpędu. A ponieważ każda inwestycja wymaga porządnego ogrodzenia, pomożemy wam dziś wybrać najlepsze opcje – panele ogrodzeniowe.

Dlaczego panele ogrodzeniowe?

Panele ogrodzeniowe są zdecydowanie najczęściej wybieraną metodą ochrony domów, obiektów biznesowych, magazynowych czy użyteczności publicznej. Decydują o tym liczne zalety takiego rozwiązania. Przyjrzyjmy im się bliżej:

Szeroki wybór  – panele ogrodzeniowe są dostępne w kilku wariantach. Różnią się nieco konstrukcją, różnią je także aspekty wizualne. Panele ogrodzeniowe 2D, 3D czy typu fala – każde z nich mają swoich zwolenników.

  • Panele ogrodzeniowe 2D – inne nazwy tych produktów to ogrodzenia systemowe lub ogrodzenia panelowe. Na ogrodzenie składają się pojedyncze panele ogrodzeniowe, które z pomocą słupków ogrodzeniowych i dodatkowych akcesoriów łączone są w całość w miejscu montażu. Produkowane w różnych wysokościach i kolorach, wpisują się w indywidualne potrzeby odbiorców. Powstają z solidnego drutu, który w procesie produkcji jest zgrzewany, a następnie cynkowany galwanicznie lub ogniowo. Ponadto wzmacniane są podwójnym, poziomym wzmocnieniem z drutu o większej średnicy.
     
  • Panele ogrodzeniowe 3D – nazywane również ogrodzeniami systemowymi, modułowymi lub panelowymi. Dostępne u producenta paneli ogrodzeniowych w różnych kolorach oraz gabarytach – szerokościach i wysokościach, bez trudu pozwalają dopasować wybór do potrzeb. Powstają z bardzo mocnego drutu o przekroju 4 lub 5 mm, są łączone solidnymi zgrzewami, zabezpieczane powłoką antykorozyjną, a dodatkowo wzmacniane poziomymi przetłoczeniami, które zwiększają ich wytrzymałość.
     
  • Panele ogrodzeniowe falato również propozycja z gamy ofertowej ogrodzeń modułowych, nazywanych także panelowymi lub systemowymi. Powstają z połączenia gotowych elementów. Panele ogrodzeniowe łączone są słupkami ogrodzeniowymi, a konstrukcja może przybierać różne formy wizualne, w zależności od wybranych kombinacji. Panele ogrodzeniowe typu fala są bowiem dostępne w wersji wklęsłej lub wypukłej. Można połączyć same panele wklęsłe, same wypukłe lub naprzemiennie – za każdym razem tworząc inny rezultat wizualny. I te panele ogrodzeniowe również produkowane są z mocnego drutu, który jest zgrzewany i zabezpieczany powłoką antykorozyjną.

Łatwy montaż – montaż paneli ogrodzeniowych w tym wypadku jest niezwykle szybki. Wymaga oczywiście osadzenia w ziemi za pomocą słupków ogrodzeniowych oraz dodatkowych akcesoriów, ponieważ jednak na miejsce montażu dojeżdżają gotowe elementy w zamówionych wymiarach, prace przebiegają bardzo sprawnie. Montaż paneli ogrodzeniowych wykonywany może być na dwa sposoby – z podmurówką lub bez niej. W obu przypadkach, końcowym efektem jest trwałe, solidne rozwiązanie na wiele lat. Montaż takich ogrodzeń wykonać można samodzielnie, ale jeśli inwestor nie jest przekonany czy podoła wyzwaniu, albo brakuje mu chęci lub czasu, dobry producent ogrodzeń ma w ofercie także kompleksową usługę, w której zawarty jest montaż, serwis oraz obsługa gwarancyjna.

Korzystna cena – analizując dostępne opcje, z całą pewnością należy przyznać, że panele ogrodzeniowe pozwalają stworzyć solidne ogrodzenie w dobrej cenie. Równocześnie jakość ogrodzeń modułowych jest uznawana za niezwykle trwałą i porządną. To doskonała forma zabezpieczenia inwestycji, która świetnie się prezentuje.

Wiosna to doskonały czas na zakup i montaż ogrodzeń. To zatem ostatni dzwonek, aby wybrać potrzebne produkty i umówić usługę.