Słupki ogrodzeniowe, czyli akcesoria ogrodzeniowe o wielkim znaczeniu

10.12.2021

Choć słupki ogrodzeniowe są zwykle ostatnią rzeczą, na którą zwracamy uwagę podczas zakupu ogrodzeń, warto przyjrzeć im się bliżej. Dobrze jest dowiedzieć się więcej o ich znaczeniu i wybrać tak, aby stanowiły spójną i solidną część ogrodzenia.

Słupki ogrodzeniowe, choć ukrywają się w cieniu większych elementów ogrodzenia, mają bardzo ważne zadanie do wykonania. Stanowią podporę dla konstrukcji ogrodzenia, stabilizują je i śmiało można nazwać je ich elementem nośnym. Nieprawidłowo dobrane do wielkości czy rodzaju ogrodzenia, wykonane z materiałów niskiej jakości lub źle zamontowane, nie utrzymają ogrodzenia i nie zapewnią mu trwałości.

Słupki ogrodzeniowe – rodzaje

Słupki ogrodzeniowe dzieli się ze względu na miejsce montażu w ogrodzeniu oraz na rodzaje z uwzględnieniem surowca, z jakiego powstały.

W pierwszej grupie znajdziemy między innymi słupki ogrodzeniowe początkowe, pośrednie, narożne czy stabilizujące. W drugiej grupie słupki ogrodzeniowe podzielić możemy na najpowszechniejsze rodzaje:

  • betonowe (stosowane często w ogrodzeniach systemowych) – doceniane są za wysoką trwałość i brak konieczności regularnych zabiegów konserwujących;
     
  • słupki murowane, które powstają z bloczków z betonu, cegieł lub naturalnego kamienia – i one nie muszą być w szczególny sposób konserwowane, a zmiany pod wpływem czasu i wilgoci w strukturze i wyglądzie według wielu inwestorów dodają im atrakcyjności;
     
  • najczęściej stosowane słupki ogrodzeniowe to słupki metalowe – bardzo proste i szybkie w montażu, niezwykle trwałe i jeśli są stosownie zabezpieczone przed korozją, świetnie radzą sobie ze zmienną pogodą bez uszczerbków na jakości;
     
  • ostatni typ słupków, to słupki drewniane – ich zaletą bez wątpienia jest niska cena, jednak wymagają regularnych zabiegów konserwacyjnych i impregnacji, która zabezpiecza drewno przed niszczeniem pod wpływem aury.

Dobre słupki ogrodzeniowe?

Porządne słupki ogrodzeniowe muszą być wykonane z surowców o odpowiednich parametrach, dzięki temu zyskają wytrzymałość, muszą być wykonane starannie i zgodnie ze sztuką. Metalowe słupki ogrodzeniowe powinny być zabezpieczone przed korozją. Ich ilość powinna być natomiast dostosowana do gabarytów planowanego ogrodzenia.

To, jakie słupki ogrodzeniowe powinieneś wybrać do swojego ogrodzenia i jaka powinna być ich ilość, zależy od wielu czynników. Jeśli nie posiadasz na ten temat wystarczającej wiedzy, zwróć się o pomoc do specjalistów.

Gdzie kupić słupki ogrodzeniowe?

Jeśli nie znasz się na ogrodzeniach, nie bardzo wiesz jakie słupki ogrodzeniowe wybrać do wybranego przez siebie rodzaju, jaka powinna być ich ilość, z jakiego powinny być wykonane materiału – zdaj się na pomoc fachowców.

Producent ogrodzeń, który specjalizuje się wyłącznie w nich, ma wiedzę i doświadczenie, a jego kompetencje przekładają się na jakość oferowanych produktów. Bez trudu będzie w stanie ci doradzić nie tylko jakie wybrać słupki ogrodzeniowe, jakie ogrodzenie sprawdzi się w twoim przypadku, jakie będą ci potrzebne akcesoria ogrodzeniowe do montażu, ale również – jeśli tylko będziesz potrzebował takiej usługi - zapewni ci sprawny montaż wraz z serwisem, gwarancją i kompleksowym wsparciem.

Ponieważ ogrodzenie to spora inwestycja, decyzje nie powinny być podejmowane pochopnie lub pod wpływem wyłącznie okazjonalnie niskiej ceny. To niosłoby ryzyko kiepskiej jakości, a w efekcie, w krótkim czasie konieczności wymiany ogrodzenia na nowe. Zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzoną jakość, doświadczenie i montaż ogrodzenia, który zapewni stabilnie solidne ogrodzenie na długie lata.