Estetyczne ogrodzenie domu – postaw na ogrodzenia modułowe

27.09.2022

Proszę Państwa, dziś w roli głównej ogrodzenia modułowe – poznajcie ich liczne zalety. Z reguły wiele miesięcy wybieramy projekt wymarzonego domu. Mozolnie realizujemy plan budowy, projektujemy ogród, aby wpisywał się w funkcjonalne i wizualne oczekiwania. A na koniec stajemy przed wyborem ogrodzenia. Jaki typ ogrodzenia dopełni kryteria użytkowe, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, ale równocześnie nie będzie wyglądał jak murowana forteca, tylko elegancki i stylowy element aranżacji?

Moda w branży budowlanej się zmienia, kilkukondygnacyjne budynki zastępowane są parterowymi, inaczej wyglądają dziś dachy, tarasy czy okna. Inny styl aranżacji ogrodów jest modny dziś, a inny był lata temu. Trendy w branży budowlanej są zmienne tak samo, jak w innych. Inspirujemy się tym, co budują sąsiedzi poza granicami kraju, szukamy wygody, udogodnień, a wszystko chcemy domykać dopracowaną estetyką i świetnym stylem. Czemu ogrodzenia miałyby od tej reguły odstawać?

Lato 2022 to już kolejny sezon, w którym nie przestają być modne ogrodzenia modułowe. Poznajcie je więc bliżej i dowiedzcie się za co są tak lubiane i chętnie wybierane.

Co to jest ogrodzenie modułowe?

Ogrodzenia modułowe występują w sklepach pod różnymi nazwami – ogrodzenia systemowe, ogrodzenia panelowe. Wszystkie produkty z tej grupy charakteryzują podobne cechy. To ogrodzenia, które powstają z gotowych paneli, dostarczanych do klienta w postaci przygotowanej do montażu.

Moduły, czyli panele ogrodzeniowe to prostokątne przęsła ogrodzenia, które z pomocą elementów montażowych łączone są w miejscu inwestycji w ogrodzenie.

Co, oprócz paneli, potrzebne jest aby powstało ogrodzenie modułowe?

Montaż ogrodzenia wymaga określonych elementów w określonych ilościach i gabarytach. Ilość paneli ogrodzeniowych dostosowana musi być oczywiście do wielkości ogrodzenia.

Ogrodzenia modułowe wymagają następujących komponentów:

  • Wybrane panele ogrodzeniowe – na przykład panele ogrodzeniowe 2D lub panele ogrodzeniowe 3D – w zależności od preferencji inwestora. Dokładne parametry zamówienia zdefiniować można dopiero po dokonaniu konkretnych pomiarów.
  • Bramy i furtki – bramy i furtki to ważna część ogrodzenia. Na rynku dostępne są różne bramy – dwuskrzydłowe, jednoskrzydłowe, przesuwne, harmonijkowe. Ponadto, bramy mogą być automatyczne lub nie – wszystko zależy od potrzeb i dostępnego miejsca.
  • Słupki ogrodzeniowe – które łączą ze sobą panele ogrodzeniowe, stanowiąc także ich wsparcie i podporę. Ich ilość musi być naturalnie dostosowana do parametrów ogrodzenia.
  • Akcesoria ogrodzeniowe – grupa drobnych, ale ważnych elementów, umożliwiających montaż ogrodzenia: złączki, śruby, nakładki, etc.
  • podmurówka betonowa – potrzebna, jeśli taki sposób montażu został wybrany przez inwestora. Podmurówka dodaje stylu i ułatwia montaż na trudnym terenie.

Co powoduje, że ogrodzenia modułowe są tak modne?

Ogrodzenia modułowe są wybierane tak często ze względu na fakt, że ich wizualny charakter pozwala bardzo elastycznie dopasować je do licznych aranżacji. Pasują do architektury klasycznej i nowoczesnej, doskonale komponują się w zasadzie z każdym typem roślinności w ogrodzie. Niektórzy mówią, że zbyt mocno odsłaniają teren posesji. To kwestia, którą można jednak łatwo rozwiązać. Wystarczy wybrać wyższy lub pnący typ roślin, a charakter splotu w panelach ogrodzeniowych bardzo wdzięcznie się z nimi połączy. Ewentualnie można wybrać specjalne osłony na ogrodzenie panelowe.

Świetny design, dopracowana funkcjonalność, wysoka trwałość i nowoczesny styl – czego chcieć więcej? Nic dziwnego, że ogrodzenia modułowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością!