Ogrodzenia modułowe – nowoczesne rozwiązania dla domu i ogrodu

08.02.2024

Ogrodzenia modułowe to najczęstszy wybór Polaków. W czasach, kiedy szukamy sposobów na połączenie jakości, wysokiego poziomu zabezpieczenia, doskonałego designu i niezbyt wygórowanej ceny, ogrodzenia modułowe wydają się najbardziej rozsądnym wyborem. Sprawdźmy ich zalety i unikalne cechy.

Chcemy ulepszać nasze inwestycje, szukamy sposobów na pogodzenie różnych potrzeb, ale nie chcemy wydawać majątku, stawiając na najdroższe rozwiązania. Czy wszystko to da się pogodzić? Okazuje się, że tak i to właśnie ogrodzenia modułowe są odpowiedzią na potrzeby klientów.

Ogrodzenia modułowe – co to jest?

Ogrodzenia modułowe, jak sugeruje nazwa, powstają z modułów. To nic innego, jak prefabrykowane elementy ogrodzenia, które łączy się w całość. Co ciekawe, nie robi się tego w fabryce, lecz w miejscu, gdzie wykonywany jest montaż ogrodzenia. Owe moduły to inaczej panele ogrodzeniowe. A ze względu na system montażu i składowe elementy takich ogrodzeń, ogrodzenia modułowe możemy znaleźć w ofertach producentów również pod nazwami zamiennymi: ogrodzenia panelowe oraz ogrodzenia systemowe. Wszystkie trzy nazwy oznaczają tę samą grupę produktową.

Ogrodzenia modułowe to nie tylko panele ogrodzeniowe

Montaż ogrodzenia modułowego jest sprawą niezwykle prostą. Na ogrodzenia modułowe składają się bowiem wspomniane panele ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe, podmurówka betonowa, akcesoria ogrodzeniowe do montażu, bramy i furtki. Po wykonaniu pomiarów i wytyczeniu punktów na słupki, wymienione elementy osadza się, łączy ze sobą i właśnie tyle wystarczy, aby nasze oczy cieszyły funkcjonalne ogrodzenia modułowe.

Ogrodzenia modułowe to liczne zalety

Fakt, że ogrodzenia modułowe są najczęstszym wyborem inwestorów nieprzerwanie już od kilku sezonów, ma swoje przyczyny. Ogrodzenia modułowe to liczne korzyści:

 • Ogrodzenia modułowe a trwałość – ogrodzenia modułowe są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają remontów i skomplikowanego serwisu, wystarczy okresowy przegląd i ewentualna punktowa naprawa uszkodzeń, ale taka konieczność zdarza się rzadko i jeśli, to po dłuższym czasie użytkowania na skutek na przykład uderzenia i odpryśnięcia warstwy ochronnej ogrodzenia. Ogrodzenia modułowe wytrzymują wiele lat użytkowania i świetnie radzą sobie z wilgocią, mrozem czy słońcem, polski klimat i zmienna pogoda zupełnie im niestraszne.
   
 • Ogrodzenia modułowe a bezpieczeństwo – ogrodzenia modułowe składają się, jak już wiemy, z modułów. Te zaś powstają z bardzo mocnych i starannie dobranych stopów stali. Ten wytrzymały materiał zgrzewany jest w „kratowany” panel, czasem, jeśli na przykład wybieramy ogrodzenia modułowe z metalowych profili, panel składa się z płaskich przęseł. Niezależnie od wybranego wariantu, ogrodzenia modułowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Są trudne do sforsowania, wystarczająco wysokie i solidne. Mówiąc krótko, ogrodzenia modułowe to bezpieczne ogrodzenia!  
   
 • Ogrodzenia modułowe a montaż – ogrodzenia modułowe montuje się niezwykle szybko i bez problemów. To zdecydowanie ich przewaga nad innymi typami ogrodzeń, można bowiem wykonać prace montażowe w krótkim czasie, unikając dużego bałaganu i głośnych prac z użyciem ciężkich sprzętów. Prace montażowe są na tyle nieskomplikowane, że wielu inwestorów decyduje się wykonać je samodzielnie, bez udziału fachowców.
   
 • Ogrodzenia modułowe a estetyka – ogrodzenia modułowe wspaniale komponują się z architekturą klasyczną, nowoczesną, minimalistyczną, właściwie można je z powodzeniem dopasować do każdej bryły domu. Wynika to z ich lekkiej i prostej formy wizualnej, która doskonale harmonizuje zarówno z nowymi, jak i oddanymi do użytku dużo wcześniej domami i ogrodami. Są stylowe i eleganckie, a ich wdzięczny, przemyślany styl powoduje, że z całą pewnością pozostaną modne przez bardzo długi czas.
   
 • Ogrodzenia modułowe a cena – to bardzo doceniana przez klientów cecha, ogrodzenia modułowe są relatywnie niedrogie i pozwalają znacząco obciąć wydatki inwestycyjne podczas budowy domu. Koniecznie podkreślić tu trzeba fakt, że niższa cena absolutnie nie oznacza rezygnacji z wysokiego standardu, ogrodzenia modułowe przy swojej korzystnej cenie wpisują się bowiem w najwyższe wymogi jakościowe.

Jeśli podjąłeś już decyzję, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym wybranego producenta, a już niebawem twoje ogrodzenie modułowe stanie się rzeczywistością!