Modne ogrodzenie? Wybierz panele ogrodzeniowe.

29.01.2022

Branża ogrodzeniowa, podobnie jak inne, rządzi się swoimi prawami. Obowiązuje moda i zmieniające się w każdym sezonie trendy. Producenci ogrodzeń wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, dostarczając im coraz lepsze technologie, bardziej funkcjonalne rozwiązania i zgodną z trendami stylistykę. Jakie ogrodzenia będą modne w 2022 roku? Sprawdzamy!

Okazuje się, że bieżący rok nie zaskoczy nas nowinkami. Zamiast nich, wykorzystamy potencjał technologii, które bardzo dobrze już znamy. To kolejny sezon, w którym największym zainteresowaniem cieszą się panele ogrodzeniowe. Poznajmy je zatem bliżej.

Panele ogrodzeniowe – skąd wzięła się ta moda?

Szybki i prosty montaż. Ogrodzenia modułowe, ogrodzenia systemowe lub panelowe, to zamiennie funkcjonujące nazwy ogrodzeń, które powstają z gotowych elementów. Panele ogrodzeniowe, które zamawiamy w standardowych opcjach wymiarowych, na miejsce montażu dostarczane są już gotowe. Wraz z nimi kupujemy niezbędne do montażu akcesoria ogrodzeniowe i to właściwie wszystko co potrzebne, aby zbudować piękne ogrodzenie.

Elastycznie uniwersalny design. Domy modernistyczne, nowoczesne czy budownictwo klasyczne – bryły domów są różne. Nie każdy typ ogrodzenia harmonizuje wizualnie z nimi wszystkimi. Panele ogrodzeniowe pozwalają tworzyć ogrodzenia niezwykle uniwersalne. Ich design świetnie komponuje się właściwie z każdym stylem architektonicznym. Równie łatwe jest dopasowanie ogrodzeń panelowych do charakteru ogrodu – bez względu na typ roślinności, doskonale wyglądają zarówno z krótko przystrzyżonym trawnikiem, bujnymi krzewami, jak i wielobarwnymi kwiatami w gęstych nasadzeniach.

Chwalone za jakość. Na ogrodzenie wydajemy całkiem spore kwoty. Nic więc dziwnego, że od ogrodzenia oczekujemy wieloletniej trwałości, bez konieczności ponawiania co sezon tak dużej inwestycji. Panele ogrodzeniowe – o ile są wykonane z troską o detale i z porządnych materiałów – nie wymagają szczególnej konserwacji, ani napraw. Wystarczy kontrolny przegląd po każdym sezonie. Dzięki zabezpieczeniom antykorozyjnym, świetnie radzą sobie z mrozem, wilgocią czy słońcem.

Rozsądny stosunek jakości do ceny. Pozostając przy jakości oraz wydatkach, warto podkreślić jeszcze jeden atut ogrodzeń modułowych. Panele ogrodzeniowe w porównaniu z innymi typami ogrodzeń, nie są wcale szczególnie drogie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ich wieloletnią wytrzymałość. To zdecydowanie wydatek, który się opłaca.

Powyższa lista wydaje się być całkiem przekonująca w uzasadnieniu powodów trwającej mody na panele ogrodzeniowe. Przyjrzyjmy się więc jeszcze możliwościom wyboru.

Rodzaje paneli ogrodzeniowych – każdy znajdzie coś dla siebie

Najpopularniejsze panele ogrodzeniowe z powodzeniem pozwalają dokonać wyboru każdemu, bez względu na preferencje:

  • Panele ogrodzeniowe 2D – prosta forma wizualna, solidne zgrzewy i wykonanie, mocny drut i wiele kolorów do wyboru. To wystarcza, aby klienci bardzo chętnie sięgali po ten typ paneli.
  • Panele ogrodzeniowe 3D – podobne do poprzedników, lecz wzmocnione dodatkowym przetłoczeniem, które zwiększa ich stabilność. Również uniwersalne wizualnie, eleganckie i bardzo solidne, dzięki czemu zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
  • Panele ogrodzeniowe FALA – wykonywane w dwóch wersjach – wklęsłej i wypukłej, pozwalają tworzyć aranżacje na miarę potrzeb. Mimo ozdobnego charakteru, są nieskomplikowane wizualnie, dzięki czemu możliwe jest ich dostosowanie do otoczenia. I one powstają z solidnie zgrzewanego drutu o odpowiednim przekroju i zapewniają niezawodną trwałość.

Żeby wszystko kupić w jednym miejscu i mieć możliwość dopasowania stylistyki, szukaj producenta ogrodzeń, który oferuje także bramy i furtki. W ten sposób stworzysz spójną aranżację i będziesz mieć pewność, że ogrodzenie będzie wysokiej jakości, a jego elementy będą do siebie idealnie pasowały.