Nowoczesne ogrodzenie? Sprawdź ogrodzenia modułowe

14.04.2022

Ogrodzenia modułowe to szeroka grupa produktowa w branży ogrodzeniowej. Mieszczą się w niej ogrodzenia o określonych cechach. Sprawdzimy dziś jakie to cechy i czym charakteryzują się ogrodzenia modułowe.

O ogrodzeniach modułowych wiele mówi już sama ich nazwa. Moduły to przygotowane przez producenta prefabrykaty, które na miejsce montażu są dostarczane w postaci gotowych półproduktów. Ogrodzenia modułowe nazywane są także ogrodzeniami systemowymi.

Dlaczego ogrodzenia modułowe są produkowane właśnie w taki sposób? Szukając sposobu na optymalizację montażu, producenci wymyślili metodę na to, aby w miejscu inwestycji elementy trzeba było tylko ze sobą połączyć, bez konieczności budowy ogrodzenia od podstaw.

Co to daje? Przede wszystkim skraca wspomniany czas montażu. Pozwala przygotować prefabrykaty tak, że ogrodzenie powstaje „w oczach”, dzięki łączeniu pasujących do siebie „klocków”.

Ogrodzenia modułowe to liczne zalety

Wybór ogrodzenia modułowego znacząco ułatwia proces powstawania ogrodzenia. Zamówione elementy ogrodzenia – oczywiście o odpowiednich wymiarach - dostarczane są wraz z tym, co niezbędne do stworzenia ogrodzenia. W ten sposób klient otrzymuje kompleksowe ogrodzenie – począwszy od przęseł, przez bramę wjazdową i furtkę, aż po obejmy, słupki ogrodzeniowe i inne akcesoria ogrodzeniowe.

Bez wątpienia w ten sposób skraca się czas montażu. A sam jego proces, ze względu na szybkość, jest o wiele mniej kosztowny. Wybór takiego rozwiązania pozwala również szybciej zamknąć projekt ogrodzenia posesji, co dla wielu inwestorów jest niezwykle istotną zaletą.

Kolejną cechą nie do przecenienia jest różnorodność wyboru. Wybierając ogrodzenia modułowe klienci zyskują niezwykle szeroką ofertę: począwszy od ogrodzeń panelowych 2D, paneli ogrodzeniowych 3D oraz typu FALA, przez niezwykle dekoracyjne ogrodzenia łupane, ogrodzenia żaluzjowe, aż po dopełniające konstrukcje ogrodzenia frontowe.

Szeroka gama produktowa sprawia, że ogrodzenia modułowe bez trudu można dobrać do stylu architektonicznego domu, aranżacji ogrodu oraz preferencji inwestora.

Wartą podkreślenia zaletą ogrodzeń modułowych jest również możliwość samodzielnego montażu. Choć nie każdy inwestor jest tym zainteresowany, nie każdy ma chęci, czas czy niezbędną wiedzę, to jeśli pojawia się taka inicjatywa, jest to jak najbardziej możliwe. Znacznie trudniejsze jest samodzielne wykonanie ogrodzeń budowanych od podstaw.

Ogrodzenia modułowe – wybór na długie lata

Ogrodzenia modułowe bez wątpienia doskonale wyglądają. Nie bez znaczenia okazuje się jednak również ich trwałość. To świetne produkty, które z powodzeniem radzą sobie z warunkami atmosferycznymi i upływem czasu. Jedynym warunkiem jest tu wybór odpowiedniej oferty.

Ogrodzenia modułowe można kupić w większości hipermarketów budowlanych. Trudno tu jednak o indywidualne podejście i dopasowanie do zróżnicowanych potrzeb. Choć kuszą atrakcyjnymi cenami, okazują się być produktami niższej jakości, niż te, które zamawiamy bezpośrednio u producenta. Dlaczego to ważne? Otóż przyczyna jest bardzo prozaiczna. Montaż ogrodzenia to spory wydatek. Dobrze więc podejść do niego na zasadzie inwestycyjnej, czyli wybrać możliwie najlepsze produkty najwyższej jakości. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nowe ogrodzenie przetrwa bez uszkodzeń wiele kolejnych sezonów. Z perspektywy czasu okazuje się więc, że solidny producent ogrodzeń, nawet jeśli „nie wygra” ceną, to zdecydowanie zyskuje przewagę w trwałości ogrodzenia.