Ogrodzenia przemysłowe to istotny element zabezpieczenia dużych terenów przemysłowych, biurowych, produkcyjnych, publicznych czy deweloperskich. Szczególne potrzeby wymagają szczególnych rozwiązań, aby ogrodzenia przemysłowe były solidne, trwałe i zapewniały wysoki poziom bezpieczeństwa.
Sprawdzamy dziś rynek, oferty i dostępne możliwości. Weryfikujemy, jakie rozwiązania sprawdzają się dla biznesu – tam, gdzie potrzebne są ogrodzenia przemysłowe.
Ogrodzenia przemysłowe – kto je zamawia?
Ogrodzenia przemysłowe zamawiane są przez wiele różnych podmiotów. Począwszy od zakładów przemysłowych, przez firmy prowadzące działalność produkcyjną, zarządców i właścicieli hal magazynowych, zabudowań biurowych, podmioty publiczne, które szukają dobrych ogrodzeń do obiektów typu szkoły, place zabaw, przedszkola, orliki, boiska, urzędy, aż po firmy deweloperskie i zarządców wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych, ogradzających osiedla lub ich części.
Chociaż tereny, które otaczają ogrodzenia przemysłowe, są różnej wielkości, a podmioty prowadzą tam różne rodzaje działalności, to bazowe oczekiwania są z reguły dość podobne. Każdy z zamawiających ogrodzenia przemysłowe szuka zapewnienia bezpieczeństwa, które jest produktem jakościowym, wytrzymałym i nie wymaga stałych konserwacji, która z racji gabarytów takiej konstrukcji, byłaby sporym obciążeniem.
Ogrodzenia przemysłowe – popularne rodzaje
Ogrodzenia przemysłowe to z reguły ogrodzenia panelowe, czyli modułowe konstrukcje ogrodzeniowe, które powstają z gotowych elementów. Należą do nich: panele ogrodzeniowe, podmurówka betonowa, słupki ogrodzeniowe, akcesoria ogrodzeniowe do montażu oraz bramy i furtki oraz szlabany parkingowe.
Panele ogrodzeniowe są natomiast dostępne w różnych wariantach. Najczęściej wybieranymi są ogrodzenia przemysłowe z paneli ogrodzeniowych 2D lub 3D. Charakteryzuje je dobra jakość, wytrzymałość, możliwość wyboru gabarytów pośród ustandaryzowanych wymiarów, świetna estetyka, no i – co nie pozostaje bez znaczenia – korzystna cena. Klienci, którym zależy na podniesieniu standardu, sięgają po ogrodzenia przemysłowe z metalowych profili zamkniętych. Uważane są za bardziej eleganckie, ale należy się liczyć również z nieco wyższą ceną.
To, co bezwzględnie należy podkreślić, to fakt, iż wszystkie ogrodzenia przemysłowe panelowe stanowią wysoką półkę produktową, która o ile kupiona od dobrego, solidnego producenta, który trzyma poziom jakości, na pewno nie rozczaruje jakościowo i wizualnie.
Ogrodzenia przemysłowe – szereg udogodnień do dyspozycji
Podstawą, o którą należy zadbać po wyborze powyższych elementów (panele ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe, akcesoria ogrodzeniowe do montażu, podmurówka betonowa), są oczywiście bramy i furtki oraz szlabany parkingowe.
Bramy przemysłowe, szlabany i automatyka do bram. Bramy przemysłowe mogą być przesuwne, harmonijkowe czy dwuskrzydłowe – w zależności od indywidualnych oczekiwań. Jeśli chodzi o ogrodzenia przemysłowe, zdecydowanie muszą być wyposażone w napędy do bram. Przy czym automatyka do bram musi być dostosowana do potrzeb zwiększonej intensywności eksploatacyjnej. Oznacza to, że należy wziąć pod uwagę średnią dobową liczbę cykli otwierania/zamykania bramy i dobrać mechanizmy tak, aby bez trudu poradziły sobie z takim obciążeniem.
Pozostając przy bramie, wymienić należy wyposażenie dodatkowe, które dla klientów zamawiających ogrodzenia przemysłowe jest niezwykle istotne:
Ogrodzenia przemysłowe to lepsza cena
Warto wspomnieć jeszcze o kwestii kosztów. Sprzedaż hurtowa paneli ogrodzeniowych wiąże się zawsze z korzystniejszą ceną. Musisz tylko pamiętać, żeby znaleźć producenta, który specjalizuje się w obsłudze takich zamówień. Dzięki temu zyskasz pewność, że elementy na ogrodzenia przemysłowe są na stanie magazynowym i nie ma konieczności oczekiwania, aż producent zrealizuje duże zamówienie.