Ogrodzenia systemowe, skuteczna ochrona przed włamaniem i kradzieżą

29.04.2025

Ogrodzenia systemowe chronią posesje prywatne i biznesowe, ogradzają fabryki, farmy fotowoltaiczne, a nawet obiekty strategiczne, na przykład jednostki wojskowe. Stanowią ważny element zabezpieczeń, na którym w gruncie rzeczy każdemu inwestorowi, bez względu na charakter obiektu, zależy tak samo. Złodzieje jednak wciąż znajdują sposoby na to, aby pokonać zabezpieczenia i narażać nas na straty i nerwy.

Dziś pochylimy się nad zabezpieczeniami w dwóch aspektach. Pierwszym będą zabezpieczenia przed włamaniem, czyli próbą wtargnięcia na ogrodzony teren. Drugim będą zabezpieczenia przed kradzieżą samych ogrodzeń, bo i te bywają łupem złodziei.

O ogrodzeniach systemowych rozmawiamy z fachowcami. Milord Ogrodzenia to producent ogrodzenia, który reprezentuje swoją branżę pod Warszawą. Siedziba firmy to Milanówek, województwo mazowieckie. Zamówienia można realizować jednak w promilu wielu kilometrów: Pruszków, Błonie, Piastów, Nowy Dwór Mazowiecki, Łódź i wiele innych. Specjalista opowie nam o tym, jak możemy zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, wzbogacając ogrodzenia systemowe dodatkowymi elementami oraz jak zadbać o to, aby ogrodzenie nie zostało rozebrane na części i ukradzione.

Ogrodzenia systemowe, czy to dobre zabezpieczenie?

Same w sobie ogrodzenia systemowe są stabilne, solidne i wytrzymałe. Bynajmniej nie „kuszą” złodziei i nie sprawiają wrażenia łatwych do sforsowania. Jeśli dodatkowo połączymy ogrodzenia systemowe z zabezpieczeniami technicznymi i mechanicznymi, to stają się już bardzo trudną do pokonania barierą dla intruzów.

Co istotne, zanim przejdziemy do konkretnych rozwiązań, należy podkreślić, że najważniejsza jest jakość, którą gwarantuje producent ogrodzenia. Jeśli wybierzesz najtańsze panele ogrodzeniowe ze słabej stali, drut w ogrodzeniach będzie zbyt cienki, a słupki ogrodzeniowe wykonane niewłaściwie, to nie oczekuj, że będziesz mógł na takich ogrodzeniach polegać. Porządne ogrodzenia systemowe nawet bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń już same w sobie mogą stanowić jak najbardziej skuteczną prewencję.

Ogrodzenia systemowe – zabezpieczenia antywłamaniowe

Podwyższone gabaryty, nakładki antywspinaczkowe na szczycie ogrodzenia, czasem nawet drut kolczasty – choć w jego wypadku musisz pamiętać o bezpieczeństwie osób postronnych oraz przepisach prawa, sposobów na zapobieganie włamaniom jest sporo. Powyższe koncepcje są na pewno warte rozważenia, jeśli mieszkasz w oddali od sąsiadów i chcesz mieć pewność, że możesz czuć się bezpiecznie.

Kolejne elementy, które mogą wzbogacać ogrodzenia systemowe, dodając poczucia bezpieczeństwa i zwiększając poziom zabezpieczeń przed intruzami, to oczywiście monitoring oraz automatyczne oświetlenie, które uruchamia się po wykryciu ruchu w swoim zasięgu. To bardzo skuteczne metody prewencyjne, które odstraszają włamywaczy.

Ogrodzenia systemowe – zabezpieczenia antykradzieżowe, czyli chroń swoje ogrodzenie

Wyżej skupiliśmy uwagę na tym, jak zwiększyć poziom zabezpieczeń przed niepowołanym wtargnięciem na teren posesji, teraz skoncentrujemy się na innym aspekcie. Z raportów policji wynika, że zagrożone są nie tylko posesje i to, co się znajduje na ich terenie, ale również same ogrodzenia systemowe. Złodzieje kradną panele ogrodzeniowe, bramy i furtki, jeśli są w stanie, to również słupki ogrodzeniowe. Takim działaniom przeciwdziała oczywiście także wspomniany wyżej monitoring i oświetlenie z czujnikami ruchu, nie jest to jednak koniec możliwości.

Jeśli ktoś chce ukraść ogrodzenia systemowe, to odbywa się to poprzez demontaż. Mówiąc prościej, ogrodzenia systemowe, zwłaszcza podczas dłuższej nieobecności domowników, ale czasami również nocą, kiedy w domu wszyscy śpią, są rozbierane na części i wywożone w kawałkach. Odstraszać na pewno może światło, kamery, systemy alarmowe z czujnikami wstrząsów, czujniki otwarcia bramy lub furtki. Ostatnią metodą są tak zwane nakrętki zrywalne.

Nakrętki zrywalne to specjalne śruby i mocowania, które działają jak plomby. Po zamontowaniu nie da się ich ponownie odkręcić. Tak zabezpieczone ogrodzenia systemowe nie będą chętnie kradzione, przez nakrętki muszą być bowiem cięte, a tego złodzieje nie chcą, bo nie są w stanie później ich sprzedać. Jest to niestety jednak tak zwany miecz obosieczny. Bo inwestor, czyli właściciel, który kupuje ogrodzenia systemowe, może czasem potrzebować podczas prac serwisowych odkręcić śrubę, a nie będzie to możliwe. Jeśli jednak obawiasz się kradzieży, być może jest to „mniejszym złem”.

Jeśli chcesz powierzyć ogrodzenia systemowe w ręce ekspertów, polecamy doskonały kontakt. Kupisz tu wysokiej jakości ogrodzenia systemowe i różne systemy zabezpieczeń antywłamaniowych oraz antykradzieżowych. Napisz lub zadzwoń do firmy Milord Ogrodzenia, a specjaliści zajmą się resztą!