Poznaj ogrodzenia modułowe, doskonały sposób na ogrodzenie posesji

06.05.2022

Ogrodzenia modułowe to częsty wybór inwestorów, poszukujących efektownych, jakościowych i nowoczesnych sposobów na ogrodzenie swojej inwestycji. Co to są ogrodzenia modułowe? Jakie są ich najważniejsze cechy? Czy warto na nie postawić? Dziś opowiemy wam o nich wszystko, co powinniście wiedzieć.

Co to są ogrodzenia modułowe?

Jak wskazuje intuicyjna nazwa, ogrodzenia modułowe to typ ogrodzeń, które powstają w formie gotowych modułów. Elementy łączy się ze sobą dopiero w miejscu montażu. Żartobliwie można porównać je do klocków, które po połączeniu tworzą budowle. Połączone moduły natomiast tworzą kompleksowe ogrodzenie.

Mówiąc o całym ogrodzeniu warto podkreślić, że obok paneli ogrodzeniowych, na ogrodzenia modułowe składają się również bramy i furtki oraz elementy łączące – akcesoria ogrodzeniowe, w tym na przykład słupki.

Ogrodzenia modułowe – rodzaje

W kategorii ogrodzeń modułowych znajduje się wiele grup produktowych. Mogą to być bardzo popularne ogrodzenia panelowe – panele ogrodzeniowe 2D, panele ogrodzeniowe 3D lub panele ogrodzeniowe typu fala. Lubiane przez inwestorów za łatwy montaż, korzystną cenę i świetną trwałość przez długie lata. Powstają z paneli ogrodzeniowych wykonanych z mocnej stali. Mogą to być również tak zwane ogrodzenia frontowe – niezwykle eleganckie, trwałe i solidne. Można również łączyć jedne z drugimi, stosując na przykład na froncie inwestycji doskonale osłaniające ją wizualnie ogrodzenie frontowe, a na pozostałych trzech bokach działki montując nieco tańsze, a równie solidne ogrodzenie panelowe ze stalowych elementów.

Montaż ogrodzeń modułowych

Bez względu na wybrany rodzaj przęseł ogrodzenia – czyli jego typ, wszystkie ogrodzenia modułowe charakteryzują się uproszczonymi metodami montażu (w stosunku do ogrodzeń, które są budowane na miejscu od podstaw). Ta oszczędność czasu i pracy dla wielu inwestorów jest kryterium decydującym, ze względu na które podejmują wybory zakupowe.

Łatwiejszy montaż takich ogrodzeń sprawia również, że liczni inwestorzy decydują się na samodzielny montaż. Bo choć wymaga on pewnej wiedzy i narzędzi, jest faktycznie możliwy w realizacji nawet w przypadku laika.

Ogrodzenia modułowe wizualnie

Choć z pewnością nie jest to jedyna istotna kwestia, to aspekt wizualny ogrodzenia jest dla każdego bardzo ważny. Mając na względzie fakt, że to pierwsze, co widać, zanim przyjrzymy się bryle domu czy architekturze ogrodu, istotnym jest aby ogrodzenie modułowe było reprezentacyjne i eleganckie.

Co istotne, ogrodzenia modułowe pozostawiają sporą swobodę w zakresie wybrania stylistyki. Panele ogrodzeniowe są na przykład bardzo lekkie, uniwersalnie wpisują się w każdy styl architektury, odsłaniając równocześnie posesję. Z kolei ogrodzenia frontowe z zabudowanych paneli dość skutecznie osłaniają front domu od ulicy, zwiększając poczucie prywatności mieszkańców.

Ogrodzenia modułowe to również trwałość

Opisując liczne zalety ogrodzeń modułowych, nie można zapomnieć o ich wytrzymałości. Jeśli kupowane są u dobrego producenta ogrodzeń, zapewniają możliwość wieloletniego i bezawaryjnego użytkowania. W każdym z wymienionych wyżej wariantów są trwałe, odporne na zmienne warunki pogodowe i dzięki swojej wytrzymałości, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.