Sekret trwałości ogrodzenia? Wybierz porządne słupki ogrodzeniowe i akcesoria dodatkowe.

06.05.2022

Ogrodzenie to bardzo istotny element każdej inwestycji. Przede wszystkim chroni przed wejściem na teren nieproszonych gości, zabezpiecza na terenach przyleśnych przed przedostaniem się do ogrodu dzikich zwierząt, oddziela posesję od działek sąsiadów, niewątpliwie również jest elementem dekoracyjnym – kropką nad i w aranżacji terenu wokół domu. Przyjrzymy się dziś kwestiom jakości i wytrzymałości ogrodzeń i sprawdzimy, jakie elementy ogrodzeń są kluczowe dla trwałości.

Jak wybrać trwałe ogrodzenie?

Trwałość – czyli wytrzymałość w czasie - jest uzależniona od wielu czynników. Najważniejszym jest oczywiście przemyślany wybór ogrodzenia. Istotne jest z jakich materiałów zostało wykonane, czy zostało starannie dopracowane przez producenta, a także czy i jak zostało zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.

W gąszczu ofert można bez trudu znaleźć ogrodzenia wątpliwej jakości, które choć kuszą niższą ceną i pozornie wyglądają tak, jak inne, to w trakcie użytkowania bardzo szybko okazuje się, że nie wytrzymują próby czasu. W najlepszym wypadku oznacza to konieczność wykonania napraw, a w najgorszym, konieczność wymiany ogrodzenia na nowe.

Solidne materiały gwarancją jakości

Doświadczony producent ogrodzeń wie jakie materiały sprawdzą się najlepiej – jaki wybrać stop stali czy jaka powinna być grubość drutu w panelu ogrodzeniowym. Ma również wieloletnią praktykę w wykonaniu każdego z elementów ogrodzenia. Łączenia czy metoda wykonania każdego drobiazgu, okazują się bowiem mieć ogromne znaczenie dla wytrzymałości konstrukcji.

Montaż kluczem do sukcesu

Trwałość ogrodzenia zależy również od jakości jego montażu. Wybór złej metody montażu ogrodzenia lub wykonanie prac niezgodnie z zasadami, nie zapewni niestety trwałości i może spowodować uszkodzenia w bardzo krótkim czasie. Jeśli inwestor nie ma doświadczenia, wiedzy i umiejętności, warto ten etap prac powierzyć specjalistom.

Każdy detal ma znaczenie

Równie istotne jest wykończenie elementów dodatkowych i akcesoriów montażowych – takich jak słupki ogrodzeniowe, daszki, obejmy czy nakrętki i śruby – to muszą być produkty najwyższej jakości. Kupując akcesoria należy je dobrać do rodzaju wybranego ogrodzenia – źle dobrane słupki ogrodzeniowe nie tylko nie spełnią swojej roli, ale przede wszystkim uniemożliwią montaż.

Zdecydowanie nie opłaca się tu obieranie drogi na skróty. Każdy element – od paneli ogrodzeniowych po wspomniane słupki ogrodzeniowe - musi być zabezpieczony powłoką ochronną – na przykład poprzez cynkowanie ogniowe i malowanie odpowiednimi farbami. Jeśli wybierzemy kiepskie produkty, a producent szukając sposobu na cięcie kosztów, obniży jakość podczas produkcji, zemści się to na użytkowniku w dość krótkim czasie, zmuszając do wymiany ogrodzenia na nowe.

Jak dobrać słupki ogrodzeniowe i akcesoria do ogrodzenia?

Żeby mieć pewność, że akcesoria montażowe i słupki ogrodzeniowe pasują do wybranego modelu, najlepiej kupować je tam, gdzie ogrodzenie. Warto w tym miejscu podkreślić, że decydując się na ofertę dobrego producenta ogrodzeń, zwykle można otrzymać szerokie wsparcie zakupowe i fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów.

Kupując wszystkie elementy ogrodzenia w jednym – sprawdzonym i potwierdzonym dobrymi opiniami klientów – miejscu, można liczyć nie tylko na wsparcie w wyborze, ale również w montażu. Firmy ogrodzeniowe bardzo często oferują kompleksową usługę, która obok dostarczenia wybranych produktów pod wskazany adres, obejmuje również montaż przez fachową ekipę. W takim wariancie zyskujemy pewność, że dobre ogrodzenie z porządnych materiałów zostało również zamontowane prawidłowo i zgodnie ze sztuką. A to najlepsza droga do uzyskania ponadczasowej trwałości.