Ogrodzenia frontowe to nie tylko estetyczne uzupełnienie dopracowanego designu posesji, ale przede wszystkim pierwsza linia obrony przez nieproszonymi gośćmi. Dobre ogrodzenia frontowe powinny mocno wpływać na poczucie bezpieczeństwa i stanowić skuteczną ochronę przed włamaniem. Sprawdzamy dziś, w jakie ogrodzenia frontowe warto inwestować, jakie są możliwe dodatkowe zabezpieczenia i jakie konstrukcje najskuteczniej ochronią naszą własność przed intruzami.
Czym są ogrodzenia frontowe? To przednia część konstrukcji, która ciągnie się najczęściej wzdłuż frontu domu (stąd ich nazwa). Na ogrodzenia frontowe możemy wybierać różne modele i właściwie dowolne panele ogrodzeniowe. Każde charakteryzują się czymś innym. Robimy dziś więc obiektywny przegląd i sprawdzamy, jakie ogrodzenia frontowe najlepiej wpisują się w wymóg zapewnienia poczucia bezpieczeństwa.
Ogrodzenia frontowe – panele ogrodzeniowe 2D, 3D lub fala. Dają dużą swobodę aranżacyjną, każdy z wymienionych typów wygląda bowiem nieco inaczej. Wszystkie z nich sprawdzają się i są dość często wybierane jako ogrodzenia frontowe. Ich kratowana postać nie osłania jednak posesji, nie zapewnia poczucia prywatności i jeśli nie wybierzemy paneli z drutu o odpowiednio dużej grubości, to takie ogrodzenia frontowe mogą okazać się zawodne. Jeśli jednak wybierzemy producenta, który stosuje odpowiednio solidne materiały, to dodatkowo da się również z powodzeniem zastosować w nich dodatkowe zabezpieczenia antywspinaczkowe, są kompatybilne z systemami alarmowymi i monitoringiem. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby wykonane z takich paneli o starannie wybranej jakości ogrodzenia frontowe wzbogacić o dodatkowe zabezpieczenia.
Ogrodzenia frontowe – panele ogrodzeniowe z metalowych profili zamkniętych. Znacznie lepiej od powyższych osłaniają teren posesji i już sam ten fakt można uznać za jakąś formę zabezpieczenia. Trudno bowiem z ulicy dostrzec, czy przed domem stoi samochód lub czy w oknach widać włączone światła. Nie mają kratowanej postaci – powstają z poziomych, metalowych lameli. Nie ma więc mowy o tym, aby dało się po nich wspiąć. Można zatem stwierdzić, że wykonane z takich paneli ogrodzenia frontowe są nieco skuteczniejszym zabezpieczeniem od powyższych.
Ogrodzenia frontowe – ozdobne panele ogrodzeniowe. Stosunkowo nowa propozycja w branży ogrodzeniowej. Takie ogrodzenia frontowe mają przypominać do złudzenia ręcznie wykonywane ogrodzenia kute. Powstają jednak w fabryce i są od ręcznej roboty o wiele mniej kosztowne. Podobnie jak w przypadku paneli opisywanych na początku, nie zapewniają raczej dużego poczucia prywatności i dość dobrze pokazują, co dzieje się po drugiej stronie płotu. Takie ogrodzenia frontowe mogą również ułatwić wspinaczkę, jeśli w kute „zawijasy” da się włożyć nogę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wzbogacić je o dowolnie dobrane zabezpieczenia. Ogrodzenia frontowe z tego typu paneli można swobodnie wykonać z mniejszymi oczkami, można zamontować system alarmowy, monitoring i zabezpieczenia antywspinaczkowe.
Ogrodzenia frontowe – ogrodzenia gabionowe. Ten specyficzny typ ogrodzeń nie jest wybierany szczególnie często, są jednak miłośnicy takiego stylu. Jeśli ogrodzenia frontowe wykonane są z gabionów, czyli metalowych koszy wypełnionych kamieniami i zamontowane gęsto jeden na drugim, to wspinaczka jest tu wykluczona. Takie ogrodzenia frontowe bardzo dobrze również zasłaniają posesję, dając duże poczucie prywatności. Z powodzeniem można również łączyć je z dodatkowymi zabezpieczeniami.
Ogrodzenia frontowe – drewniane. Ten typ ogrodzeń, chociaż uważany za przytulny, ekologiczny i lubiany przez wiele osób za klasyczny design, nie jest uważany za szczególnie odporny na próby sforsowania. Wynika to z właściwości drewna, które ma o wiele gorsze parametry niż metal, który używany jest we wszystkich powyższych konstrukcjach.
Ogrodzenia frontowe – siatka ogrodzeniowa. Tu, chociaż siatka ogrodzeniowa może być wykonana ze stali, to jest stosunkowo cienka, a poprzez to dość niska jest jej stabilność. Nie jest również szczególnie wytrzymała na próby cięcia. Jeśli więc ogrodzenia frontowe mają być bezpieczne i wytrzymałe, nie powinny powstawać z najtańszej siatki.
O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając najbezpieczniejsze ogrodzenia frontowe?
Bez względu na to, jakie ogrodzenia frontowe wybierasz, pamiętaj o tym, że kluczowa jest jakość wykonania. Jeśli postawisz na najtańsze rozwiązania marketowe, nie spodziewaj się dopracowanej trwałości i wytrzymałości.
Druga kwestia dotyczy wyboru metody montażu. W przypadku wielu typów wymienionych modeli, montaż ogrodzeń może się odbywać z podmurówką lub bez niej. Pamiętaj o tym, że podmurówka betonowa zawsze będzie stanowiła dodatkową przeszkodę dla intruza i uniemożliwi na przykład podkopanie się pod ogrodzeniem. Na pewno warto wziąć ją pod uwagę, projektując ogrodzenia frontowe.
Ogrodzenia frontowe, można znależć w ofercie Milorda. Firma jest zlokalizowana w województwie mazowieckim i mieści się w podwarszawskim Milanówku. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.