Ogrodzenia modułowe to jeden z wielu dostępnych na rynku rodzajów ogrodzeń. Czym się charakteryzują? Co je wyróżnia? W czym są lepsze lub gorsze od innych? Bierzemy na tapet ogrodzenia modułowe i opowiadamy o wszystkim, co powinniście o nich wiedzieć.
Ogrodzenia modułowe to często wyszukiwana fraza. Inwestorzy sprawdzają oferty, szukając odpowiedzi na pytania, czy ogrodzenia modułowe są opłacalne, czy wysoka jest ich cena, czy są trwałe, jak wyglądają i czy w ogóle warto w nie inwestować. Wyjaśnimy dziś wszystkie te zagadnienia, ułatwiając podjęcie decyzji.
Ogrodzenia modułowe – co to jest?
Ogrodzenia modułowe można znaleźć pod różnymi nazwami w handlowych ofertach producentów, występują również jako ogrodzenia panelowe, ogrodzenia systemowe lub ogrodzenia modułowe. Czy są między nimi różnice? Nie ma, to tylko kwestia nazewnictwa.
Wszystkie te ogrodzenia charakteryzuje modułowa konstrukcja (stąd nazwa ogrodzenia modułowe), która w postaci półproduktów – gotowych komponentów – dostarczana jest w miejsce, gdzie ma się odbywać montaż ogrodzeń i tam, niczym budowla z klocków, po złożeniu tworzy gotowe ogrodzenia modułowe.
Elementy, które składają się na ogrodzenia modułowe to dość krótka lista, na której czele znajdują się panele ogrodzeniowe w jednym z kilku dostępnych wariantów do wyboru, dalej konieczne są słupki ogrodzeniowe, które wmurowane w podłoże, wspierają konstrukcję, utrzymując przęsła ogrodzeniowe na sobie, niezbędne są również bramy i furtki. Te pierwsze z reguły wyposaża się w udogodnienia – automatyka do bram ma za zadanie ułatwić korzystanie z bramy szeregiem przydatnych rozwiązań, oprócz tych podstawowych elementów konieczne są jeszcze akcesoria ogrodzeniowe do montażu – czyli śruby, wkręty, obejmy, nakładki i im podobne, można wykorzystać jeszcze podmurówkę betonową, ale nie jest ona niezbędna.
Ogrodzenia modułowe – cechy szczególne
Ogrodzenia modułowe wyróżniają się przede wszystkim opisaną wyżej konstrukcją, która zawładnęła rynkiem i sercami klientów, sprawiając, że montaż ogrodzeń stał się szybki, prosty i nie wymaga skomplikowanych robót budowlanych.
Ponieważ ogrodzenia modułowe powstają z gotowych komponentów, a te przygotowywane są w halach produkcyjnych pod ustandaryzowane wymiary, nie ma tu mowy o personalizacji zamówień (klienci wybierają kolor z palety RAL, a także jedną z dostępnych wysokości przęseł, ale jeśli potrzebują nietypowych wymiarów, jest oczywiście możliwość ich zamówienia), budowie ogrodzenia w miejscu inwestycji i innych czasochłonnych pracach. To natomiast przekłada się bezpośrednio na cenę. Ogrodzenia modułowe są relatywnie tanie.
Ich popularność widać zresztą na każdym kroku. Ogrodzenia modułowe otaczają prywatne domy, szkoły, przedszkola, boiska, orliki, firmy, biurowce, hale produkcyjne i magazynowe i wiele innych obiektów. Sprawdzają się na różne potrzeby i wpisują w oczekiwania różnych klientów.
Ogrodzenia modułowe – zalety
O najważniejszych wspomnieliśmy przy okazji już wyżej, rozszerzymy jednak wątek:
Ogrodzenia modułowe – wady
Patrząc obiektywnie, ogrodzenia modułowe są w zasadzie wolne od wad. Ich funkcjonalność, trwałość i uniwersalne zastosowanie sprawia, że wpisują się naprawdę w każde potrzeby.
Ogrodzenia modułowe – czy warto je kupić?
Powyższe wyjaśnienia właściwie odpowiadają już na to pytanie. Tak, zdecydowanie warto kupić ogrodzenia modułowe. To dobrze wydane pieniądze i inwestycja w wartość nieruchomości. Istotne tylko, aby wybrać odpowiednią firmę. Producent ogrodzenia powinien mieć branżowe doświadczenie, szeroką ofertę i dobre opinie. Pilnując tych kryteriów, możesz spać spokojnie, że wybrane ogrodzenia modułowe spełnią twoje oczekiwania i będą cieszyć cię funkcjonalnością przez bardzo długi czas.