Słupki ogrodzeniowe to kluczowy element systemów ogrodzeniowych. Zależy od nich jakość i trwałość ogrodzenia, ale to nie koniec. Słupki ogrodzeniowe wpływają także na estetykę konstrukcji. Słupki ogrodzeniowe są dostępne w różnych wariantach, a my sprawdzimy dziś, które z nich będą najlepsze. Oto praktyczny przewodnik, w którym słupki ogrodzeniowe grają główną rolę.
O ogrodzeniach, z naciskiem na słupki ogrodzeniowe, rozmawiamy dziś z ekspertem, przedstawicielem firmy Milord Ogrodzenia. Siedziba firmy to Milanówek, województwo mazowieckie. Producent ogrodzeń realizuje jednak zlecenia na terenie całej Polski, w szczególności okolicy: Pruszków, Żyrardów czy Błonie.
Słupki ogrodzeniowe — czym są i czy na pewno są konieczne?
Słupki ogrodzeniowe w aspekcie stabilności konstrukcji okazują się ważniejsze, niż panele ogrodzeniowe, do których podczas zakupu przykładamy największą wagę. Kiedy chodzi o ogrodzenia panelowe, słupki ogrodzeniowe decydują o tym, czy konstrukcja utrzyma swoją formę, łącząc ze sobą poszczególne panele ogrodzeniowe. W ten sposób odpowiadamy na drugie pytanie, stwierdzając, że słupki ogrodzeniowe są absolutnie niezbędne i nie może bez nich powstać żadne ogrodzenie panelowe.
O tym, jak wyglądają słupki ogrodzeniowe, opowiedzieć można dopiero, różnicując poszczególne modele. Musicie bowiem wiedzieć, że słupki ogrodzeniowe mogą powstawać ze stali i to najbardziej popularne i najchętniej kupowane słupki ogrodzeniowe w Polsce, ale mogą powstawać również z kamienia, spieków kwarcowych czy betonu architektonicznego. Naturalnie więc ich budowa jest uzależniona od tego, o których słupkach mowa.
Stalowe słupki ogrodzeniowe produkowane są z profili o przekroju prostokątnym, które docinane są na odcinki odpowiadające różnym wysokościom ogrodzeń. Również podczas produkcji słupki ogrodzeniowe z metalu są zabezpieczane przed korozją. Najczęściej odbywa się to w procesie cynkowania ogniowego oraz zabezpieczającej warstwy farby proszkowej, która oprócz powłoki antykorozyjnej zapewnia też możliwość wyboru dowolnego koloru z palety RAL.
Betonowe słupki ogrodzeniowe uważane są za nowocześniejsze, bardziej stylowe i nadające konstrukcji bardziej wysublimowanego charakteru. Mówi się również, że takie słupki ogrodzeniowe jeszcze lepiej radzą sobie z upływem czasu, są bardziej wytrzymałe i świetnie wpisują się w rolę stabilizatora masywnych ogrodzeń.
Słupki ogrodzeniowe, jak się je montuje?
Słupki ogrodzeniowe ze stali montowane są w ziemi, w wykonanych wcześniej otworach, w których słupki ogrodzeniowe osadza się w utrwalającej pion mieszance betonu. Na nich z pomocą specjalnych obejm montuje się panele ogrodzeniowe. W montażu można wykorzystać podmurówkę betonową, konieczne są także akcesoria ogrodzeniowe, bramy i furtki oraz automatyka do bram.
Słupki ogrodzeniowe z betonu czy kamienia montuje się na miejscu realizacji, proces jest nieco bardziej czasochłonny, ale ponieważ panele ogrodzeniowe czy bramy i furtki również docierają na miejsce w gotowej, prefabrykowanej postaci, montaż ogrodzeń jest prosty i wygodny.
Słupki ogrodzeniowe, które wybrać?
Które słupki ogrodzeniowe są lepsze w nowoczesnych inwestycjach? Cóż, o gustach trudno dyskutować. Wielu klientów decyduje się na droższe, ale bardziej dekoracyjne słupki ogrodzeniowe z kamienia. Do nich nierzadko wybierane są bardzo eleganckie panele ogrodzeniowe z metalowych profili zamkniętych. Całość tworzy wizualnie nowoczesną, dekoracyjną konstrukcję ogrodzeniową.
Nie brakuje jednak również zwolenników prostszych rozwiązań. Ci decydują się na metalowe słupki ogrodzeniowe i na przykład panele ogrodzeniowe 3D. Taka konstrukcja jest zupełnie niezobowiązująca wizualnie, zgrabnie dostosowuje się do zastanej aranżacji i zostawia sporą swobodę w projektowaniu ozdobnego ogrodu.
Jeśli wiesz już, które słupki ogrodzeniowe wybierasz, skontaktuj się z fachowcami Milord Ogrodzenia i zamów w jednym miejscu wszystko, czego potrzebujesz!